Стрітення Господнє 2024 року: коли святкувати, історія та значення

Стрітення Господнє 2024 року: коли святкувати, історія та значення

Фото: Перший Криворізький

За новим календарем, на який від 1 вересня 2023 року перейшли УГКЦ та ПЦУ, деякі церковні свята отримали нові дати святкування (на 13 днів раніше). Зокрема, Стрітення Господнє ми будемо святкувати 2 лютого (за старим календарем було — 15 лютого).

Це день, коли віряни вшановують зустріч Ісуса Христа, Сина Божого, з народом. Адже саме цього дня, згідно з церковними переказами, Діва Марія та Йосип принесли новонародженого до храму, щоб подякувати Господу.

У святині на них уже чекав Симеон Богоприємець, який і став символом народу. Він жив майже 300 років, очікуючи зустрічі з Ісусом. Щойно він узяв малюка на руки, то одразу помер. Цим він визнав у Христі Визволителя, про якого йшлося у пророцтві.

Слово "стрітення" у перекладі означає "зустріч". Саме цього дня на 40-й день після народження Сина Божого Діва Марія та Йосип принесли немовля до Єрусалимського храму, щоб висловити Богові подяку за первістка. Там їх зустрів 300-річний старець Симеон Богоприимець, який уособлює людство та вважається свідком Божественного походження Ісуса Христа.

Традиції свята

Цього дня віруючі відвідують богослужіння, читають молитви про здоров'я рідних та близьких, про зцілення та прославлення Господа Бога.

У Стрітення Господнє християни освячують церковні свічки, які потім зберігають вдома і запалюють перед іконою у разі тяжкої хвороби, погроз з боку ворогів та стихійних лих. Також цілющу силу має вода, освячена цього дня. Її використовують протягом року нарівні з Хрещенською – для зняття пристріту та лікування хворих.

У народі Стрітення пов'язують із зустріччю зими та весни. У цей день спостерігали погоду: яка погода буде 2 лютого, такими будуть і три весняні місяці.

Що не можна робити на Стрітення Господнє

У цей день під забороною важка фізична праця (ремонт, будівництво, перестановка меблів), а також домашні справи (прання, прибирання, прасування білизни).
Як і в інші церковні свята в Стрітення Господнє не можна сваритися, лаятися та конфліктувати.

Також варто у цей день утриматися від мандрівок. Наші пращури вірили, що будь-яка поїздка може закінчитися неприємністю. Те саме стосується і переїздів в іншу оселю.

Посилання скопійовано в буфер обміну