Важливо

У Криворізькому районі двоє дітей провалилися під лід

У Криворізькому районі двоє дітей провалилися під лід

Фото: Перший Криворізький/ілюстраційне фото

У селі Лозуватка Криворізького району двоє неповнолітніх дівчат провалилися під кригу.

Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС Дніпропетровської області.

Двоє дітей провалилися під кригу на річці Інгулець. За даними ДСНС, одна з дівчат вибралася з води самостійно, другій — допоміг місцевий мешканець, яким побачив дівчат на льоду.

У пресслужба також розповіли, що батько однієї з дівчат намагався витягти дітей, проте сам провалився під кригу. Пізніше він самостійно вибрався з води.

Наразі всім постраждалим надано медично допомогу.

Що робити, якщо ви провалилися під лід:

  • широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
  • намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
  • якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
  • якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
  • подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Посилання скопійовано в буфер обміну