З початку епідсезону від Covid-19 в Україні померли майже 600 людей

З початку епідсезону від Covid-19 в Україні померли майже 600 людей

Фото: Pixabay

З початку епідсезону (з жовтня) зафіксовано 122 081 випадок захворювання на COVID-19. Загалом з початку епідсезону зареєстровано 595 летальних випадків (серед осіб, які померли із лабораторно підтвердженим діагнозом COVID-19), із них 4 — серед дітей віком до 17 років.

Про це повідомила пресова служба Міністерства охорони здоров'я України.

У грудні 2023 року було проведено 32 тисячі щеплень проти COVID-19. Однак за підсумками 2023 року друге за рахунком щеплення проти COVID-19 не отримали 814 740 українців та 12 214 643 українці не отримали бустерне щеплення. 7

Наразі в країні є понад 2 мільйони доз вакцин. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина проти COVID-19 «Comirnaty» для дітей (виробник «Pfizer»).

Також доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer») рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень (або двох щеплень, якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen»). Враховуючи прийняті восени 2023 року рекомендації НТГЕІ, затверджені МОЗ України, первинний курс з вакцинації — це:

  • одна доза (якщо вакцинація проведена вакциною «Janssen») та бустерне щеплення;
  • або дві дози первинної вакцинації (якщо щеплення проведені вакцинами «CoronaVac», «Comirnaty» чи іншою дводозною вакциною) та бустерне щеплення.
Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації (щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей). Усі наступні щеплення називають додатковим бустером.

Нагадаємо, що за тиждень у Дніпропетровській області померли п’ятеро людей від коронавірусу.

Посилання скопійовано в буфер обміну