У 2023 році мешканці Дніпропетровщини безкоштовно прихистили майже 40 тисяч переселенців

У 2023 році мешканці Дніпропетровщини безкоштовно прихистили майже 40 тисяч переселенців

Фото: Перший Криворізький

Від початку повномасштабної війни мешканці області допомагають людям з «гарячих» точок із розміщенням. Безоплатно приймають їх у власному житлі. Тільки минулоріч за урядовою програмою «Прихисток» дали дах над головою майже 40 тисячам переселенців.

Про це йдеться на сайті ДніпроОДА.

«Безоплатно розмістивши у себе переселенців, мешканці області можуть отримати компенсацію. Це передбачено урядовою програмою «Прихисток», яка фінансується Товариством Червоного Хреста України. Минулоріч за нею тільки на Дніпропетровщині дах над головою отримали майже 40 тисяч людей з «гарячих» точок», – зазначила начальниця управління департаменту соціального захисту населення ОВА Вікторія Чернигіна.

Розмір відшкодування – до 450 гривень на місяць за кожного поселеного. Отримати кошти можна, зареєструвавши пропозицію для розміщення мешканців, які вимушено покинули власні домівки, на сайті «Прихисток».

Тільки-но прийняли пожильців, слід повідомити про це органи місцевого самоврядування. Надати документи, які підтверджують, що ви є власником майна. А ще довідки про статус людей, яких прихистили та реквізити банківського рахунку. Після – написати заяву на компенсацію. Звернутися із цим можна й до адміністраторів ЦНАП.

«Прихисток» працюватиме і цього року. Щоправда, тепер відшкодування не передбачене для власників житла, які прийняли у себе родичів», – додала Вікторія Чернигіна.

Загалом за майже два роки цієї програми мешканцям області, які безоплатно прийняли ВПО, виплатили понад 250 мільйонів гривень.

Посилання скопійовано в буфер обміну