В яку онлайн-пастку найчастіше у 2023 році потрапляли мешканці Дніпропетровщини
![В яку онлайн-пастку найчастіше у 2023 році потрапляли мешканці Дніпропетровщини В яку онлайн-пастку найчастіше у 2023 році потрапляли мешканці Дніпропетровщини](https://img.1kr.ua/news_files/news/8d1db23b/cf412436/605076_ec5c49712f441f364c230ca40c18d2b74ce67bcd2cca8fd4343493cd96d0942a1705061411.jpg)
Фото: ДніпрОДА
Про це йдеться на сайті Дніпропетровської обласної військової адміністрації.
У мережі все більше послуг, товарів та сервісів. Ними активно користуються мешканці області. Освоюють онлайн-простір й шахраї. Продумують схеми, аби ввести в оману довірливих користувачів.
«Минулого року тільки до нашого підрозділу надійшло понад 4 тисяч заяв та повідомлень про онлайн-шахрайство. Майже третину з них розкрили. Про підозру повідомили більш ніж 250 особам. Обвинувальні акти щодо них скеровані до суду», – розказав начальник відділу обласного департаменту кіберполіції, полковник Андрій Авер’янов.По решті справ триває розслідування. Деякі передали до інших регіонів. Мова про випадки, коли шахрай орудує не в тій області, де проживає чи подає заяву постраждалий.
Найчастіше ж у мережі мешканці Дніпропетровщини потрапляли у пастку недобросовісних продавців. Скаржилися, що так і не отримали оплачений товар.
«У таких ситуаціях треба звертатися із заявами до адміністрації сайту та поліції. Не зайве й перевіряти вебресурс перш ніж купувати товар. Читати відгуки. І, звісно, сплачувати за покупку лише в разі її отримання», – додав Андрій Авер'янов.Ще один вид шахрайства, що набирає обертів, – посилання, за якими начебто пропонують допомогу. Перейти за ними заохочують у месенджерах та телеграм-каналах. Робити цього, а тим більше вказувати свої персональні дані полковник поліції не радить.
Також рекомендує для розрахунків в онлайні використовувати окрему віртуальну картку, а не зарплатну чи пенсійну.
Створити її можна через додатки фінансових установ. Це унеможливить доступ шахраїв до банківських рахунків і кредитних ресурсів людини.