Партія неякісних бронежилетів: колишньому заступнику міністра оборони оголосили про підозру

Партія неякісних бронежилетів: колишньому заступнику міністра оборони оголосили про підозру

Фото: Генштаб (ілюстрація)

В Україні викрили колишнього заступника міністра оборони на ще одній корупційній схемі. Його та співучасників підозрюють в закупівлі партії неякісних бронежилетів для українських військових.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Разом зі спільниками у 2022 році він закупив ще одну партію неякісних бронежилетів для українських військових, чим розтратив понад 948 мільйонів бюджетних гривень.

За даними слідства, до оборудки причетні також двоє колишніх підлеглих фігуранта – ексочільник Департаменту держзакупівель Міноборони та колишній керівник Центрального управління матеріального забезпечення Збройних Сил України.

Для реалізації злочинної схеми у 2022 році її організатори уклали договір на постачання великої партії бронежилетів з однією із східноєвропейських компаній, бенефіціарними власниками якої є громадяни держави-агресора.

Однак експертиза придбаних бронеплит показала, що вони не відповідають заявленому класу захисту і таким чином становлять небезпеку для життя військовослужбовців у бойовій обстановці.

Наразі їм повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • частина 2 стаття 28, частина 2 стаття 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене в умовах особливого періоду, що призвело до тяжких наслідків, вчинене групою осіб);
  • частина 5 стаття 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осію).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Підозрюваним загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що раніше СБУ викрила колишнього заступника міністра оборони та ексочільника Департаменту держзакупівель Міноборони на ще одному епізоді закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ.

У лютому 2023 року встановили, що вони закупили майже 3 тисячі неякісних бронежилетів на понад 100 мільйонів гривень.

Наразі вони обоє вже перебувають під вартою за підозрою в інших корупційних злочинах.

Посилання скопійовано в буфер обміну