Нові кібератаки РФ на Київстар: кіберфахівці СБУ допомогли їх відбити

Нові кібератаки РФ на Київстар: кіберфахівці СБУ допомогли їх відбити

Фото: Перший Криворізький

Кіберфахівці Служби безпеки України допомогли відбити нові кібератаки РФ на одного з національних операторів мобільного зв’язку «Київстар».

Про це йдеться на сайті СБУ.

«СБУ не тільки допомогла «Київстару» відновити роботу за кілька днів, але й відбити нові кібератаки. Після масштабного зламу ми запобігли низці спроб заподіяти ще більшої шкоди оператору. Ворог розраховував завдати декілька ударів поспіль, щоб максимально надовго залишити людей без зв?язку. В такому випадку тривалого перенавантаження своїх мереж могли не витримати й інші оператори», – зазначив Ілля Вітюк.

За його словами, СБУ продовжує розслідувати масштабний злам Київстару за декількома статтями Кримінального кодексу України.

«Наразі кіберфахівці Служби безпеки вже досліджують окремі зразки шкідливого програмного забезпечення, що використав ворог. Атака ретельно готувалася багато місяців», - повідомив керівник Департаменту кібербезпеки СБУ.

Ілля Вітюк підтвердив, що за цією атакою стоїть хакерське угруповання Sandworm, яке є штатним підрозділом російської воєнної розвідки і раніше неодноразово здійснювало кібератаки на українські об’єкти, зокрема і на операторів зв’язку та інтернет-провайдерів.

Кібератака значно вплинула на цивільне населення, але не мала серйозного ефекту на військові комунікації, оскільки Сили оборони використовують різні алгоритми і протоколи зв’язку.

З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки відпрацювала майже 9 тисяч кібератак на державні ресурси та об’єкти критичної інфраструктури України.

Посилання скопійовано в буфер обміну