У Києві затримали ексчиновника за підозрою у державній зраді

У Києві затримали ексчиновника за підозрою у державній зраді

Фото: СБУ

У Києві Служба безпеки України затримала ексчиновника за підозрою у державній зраді. Чоловік пропонував приєднати східні регіони України до Ростовської області РФ.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Києві агента фсб, який проводив інформаційні диверсії проти України.
Ним виявився колишній український чиновник, який у попередні роки працював у Міністерстві палива та енергетики, Держкомрезерві та Міністерстві вугільної промисловості.

Після звільнення з державної служби у 2014 році він почав позиціонувати себе як «політексперт» та автор видань, в яких вихваляв агресивну політику Кремля щодо України.

З того часу він перебував на прямому зв’язку з одним із керівників 5-ї служби фсб, який координував його інформаційно-підривну діяльність проти України.

Також експосадовець співпрацював з ватажком так званої "ЛНР" Леонідом Пасічник, якому надавав «експертні» рекомендації щодо посилення репресій проти українських патріотів у тимчасово окупованому Луганську.

Крім того, фігурант публікував у соцмережах дописи, в яких пропонував «приєднати» східні регіони України до складу Ростовської області.

Контррозвідники СБУ задокументували факти злочинної діяльності російського агента і затримали його у власному помешканні.

Комплексна судова психолого-лінгвістична експертиза підтвердила, що документальні матеріали, підготовлені фігурантом на замовлення фсб, спрямовані проти державної безпеки України.

колаборант

Під час обшуків у помешканні та автомобілі чоловіка вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони і документи, які підтверджують його підривну діяльність на користь РФ.

Крім того, у фігуранта виявили «відзнаку за взаємодію» від представників держави-агресора, а також заборонену комуністичну та прокремлівську символіку.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
  • частина 1 стаття 111 - Державна зрада;
  • частина 1 стаття 161 - Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Наразі його тримають під вартою. Підозрюваному загрожує до 15 років тюрми.

Посилання скопійовано в буфер обміну