Розпочалися виплати в Україні за зруйноване внаслідок війни житло: як і скільки

Розпочалися виплати в Україні за зруйноване внаслідок війни житло: як і скільки

Фото: Перший Криворізький (ілюстрація)

Від сьогодні, 27 грудня, в Україні починають виплачувати компенсації за житло, яке зруйнували російські окупанти.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Українці, в тому числі криворіжці, які вже отримав житловий сертифікат, через програму "Дія" можуть забронювати кошти на купівлю будинку чи квартири.

Що значить «забронювати кошти»?

Це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані.

Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час — потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.

До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі.

Ця процедура не вимагатиме складних дій. З вашого боку треба:

  • заява,
  • документ, що засвідчує право власності,
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.
«Також зауважу, що ви можете придбати будь-яку квартиру чи будинок — первинку або вторинку, в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість», — зазначив він.
Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифікату ви можете доплатити з власних коштів.

«Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з РФ», — підсумував Олександр Кубраков.

Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації здійснюватимуться у межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну