ГРВІ, грип та коронавірус: як розрізнити захворювання та коли звертатися до лікаря

ГРВІ, грип та коронавірус: як розрізнити захворювання та коли звертатися до лікаря

Фото: Canva

Як мешканці Кривого Рогу можуть розрізнити захворювання, та коли необхідно звернутись до лікаря.

Про це йдеться на сторінці Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Перші симптоми: яка різниця між застудою та грипом

Респіраторну вірусну інфекцію (застуду) часто називають грипом, хоча різниця між ними є суттєвою – як за динамікою розвитку хвороби, так і за її ускладненнями. Грип починається раптово. Часто на початку хвороби з’являється сильний головний і м?язовий біль, гарячка, слабкість і виражена втома. Застуда ж розвивається впродовж кількох днів, і часто люди переносять її «на ногах». Зазвичай вона починається з першіння в горлі та нежитю. Протягом декількох днів у людини болить горло, закладений ніс, злегка підвищена температура, з?являється слабкість і головний біль.

Перші симптоми: яка різниця між грипом та COVID-19

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. Тоді як COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.
Вірус грипу вражає передусім верхні дихальні шляхи та легені і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози. Крім цього, перебіг грипу загострює хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легенів тощо.

До груп ризику важкого перебігу захворювання належать:

  • вагітні,
  • діти до 5 років,
  • люди старше 60 років,
  • люди із хронічними захворюваннями.

Алгоритм дій під час захворювання

  • За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).
  • Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID-19 у світі визнана вакцинація. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.
  • Окрім того, усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» – вакцина «Comirnaty» для дітей).
Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну