У Нацбанку прогнозують суттєве скорочення працівників: у яких галузях

У Нацбанку прогнозують суттєве скорочення працівників: у яких галузях

Фото: Pexels

Український бізнес другий місяць поспіль стримано оцінює поточні результати діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в листопаді становив 49,1 (у жовтні — 49,6).

Про це йдеться у звіті Національного банку.

«Підприємства промисловості, будівництва та сфери послуг очікують погіршення результатів своєї діяльності: респонденти налаштовані на зменшення обсягів експортних замовлень, обсягів будівництва й обсягів нових замовлень на будівництво / послуги», — свідчать результати опитування.

В НБУ пояснюють, що воєнні дії та їхні наслідки, посилення ризиків безпеки, розрив логістичних ланцюгів, певне обмеження пропозиції електроенергії та її подорожчання для бізнесу, податкові зміни, звуження інвестиційного попиту, а також брак кваліфікованих працівників продовжували стримувати економічну активність підприємств і негативно вплинули на їхні очікування.

Підприємства торгівлі — наразі єдиний сектор економіки, де прогнозують покращення завдяки уповільненню інфляції, усталеному внутрішньому попиту й збільшенню пропозиції товарів: секторальний індекс у листопаді становив 50,9 порівняно з 53,0 в жовтні.

У галузі промисловості прогнозували погіршення результатів економічної діяльності через складнощі з експортом товарів, розрив логістичних ланцюгів і посилення бойових дій: секторальний індекс у листопаді становив 49,2 (у жовтні — 50).

Підприємства сфери послуг дещо послабили песимістичні оцінки результатів своєї діяльності в найближчій перспективі: секторальний індекс становив у листопаді 48,4 в порівнянні з 47,2 в жовтні.

Загалом керівники всіх секторів перебувають в очікуванні скорочень працівників, але найбільше це торкнеться сектору будівництва.

Нагадаємо, що днями Нацбанк презентував пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!». Як виглядає монета та де її можна придбати читайте за посиланням.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну