Нацбанк ввів у обіг пам’ятну монету «Українська мова»
![Нацбанк ввів у обіг пам’ятну монету «Українська мова» Нацбанк ввів у обіг пам’ятну монету «Українська мова»](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/4f5344cd/601513_965343f5dc783453db9d8e1b46a7045acaf2032cb07001d756b37367027f732b1701455716.jpg)
Фото: rbc.ua
Про це йдеться у Telegram-каналі Нацбанку.
Як ми писали раніше, також випустили пам'ятну монету «Рік Дракона», яку присвятили Збройним Силам України.
На аверсі розміщена стилізована літера «Ї» із соловейком, що символізує мелодійність української мови, а також текстуру із контурів літер української абетки, що асоціативно нагадує гніздо, яке є символом дому та оберегом родини.
На реверсі – стилізована композиція з літер української абетки, в якій виділені літери Ґ, Ї, Є, І, що вирізняють українську мову фонетично і графічно серед культур, що послуговуються кирилицею.
З фактурних літер складається вислів «наша мова України». Елементи композиції підкреслюють інтеграцію мови в сучасні гаджети, цифрові пристрої, інформаційні мережі.
Тираж – до 75 000 штук у сувенірному пакуванні.
Продаж монет стартував 29 листопада.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"