Кабмін оновив порядок виплат для переселенців: що змінилося

Кабмін оновив порядок виплат для переселенців: що змінилося

Фото: Depositphotos

Сьогодні, 21 листопада, Кабмін вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку переселенців та виплат їм держдопомоги.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Це стосується тих, хто оформлює виплати вперше.

Також у разі повторного переміщення в результаті обов’язкової евакуації після 1 серпня 2023 року люди, які раніше отримували виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців.

Але за умови їх включення до списків евакуйованих, які затверджуються обласними військовими адміністраціями. А у разі евакуації за допомогою волонтерів чи самостійно необхідно повідомити ОВА.

Крім цього, переселенці отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.

До того ж непрацююча людина працездатного віку за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО повинна посприяти своїй зайнятості.

Зокрема, шляхом працевлаштування, реєстрації як фізичної особи — підприємця, подання заяви для отримання гранту на бізнес / ваучера на навчання тощо. Або набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.

Також Постанова врегульовує питання оформлення довідки про взяття на облік ВПО.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну