Як криворіжцям отримати е-рецепт на антибіотики

Головне фото новини
Фото: Depositphotos
1kr.ua
У Міністерстві охорони здоров'я нагадали, як українцям, в тому числі криворіжцям отримати е-рецепт на антибіотики.

Нагадаємо, з серпня минулого року в Україні відпуск антибіотиків здійснюється за е-рецептом. Втім ця норма не є новою, додався лише новий цифровий інструмент — електронний рецепт.

Зазначається, що на перехідному періоді пацієнт може сам обрати, який тип рецепта є для нього зручнішим — електронний чи паперовий.
Як отримати е-рецепт на ліки та в якій аптеці його погасити?

  • Рішення щодо призначення рецептурних ліків приймає лікар. Тому, щоб отримати рецепт на рецептурний препарат, необхідно звернутися до лікаря.
  • Якщо вам потрібно вживати рецептурний препарат, лікар запропонує обрати електронний чи паперовий рецепт. Якщо ви обрали електронний рецепт, то лікар сформує е-рецепт в ЕСОЗ, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.
  • Після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. А в разі, якщо під час реєстрації в ЕСОЗ ви обрали метод автентифікації не за телефоном, а за документами, лікар роздрукує вам інформаційну довідку, яка міститиме необхідні реквізити. Кожен пацієнт має право отримати інформаційну довідку.
  • Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом, можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої до вас аптеки. Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  • Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 90 днів. А якщо вам призначено ліки на пільгових умовах чи за програмами реімбурсації, то строк таких рецептів складає 30 днів, а для наркотичних (психотропних) ліків — 10 днів.
  • Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити зі смс чи інформаційної довідки — номер рецепта та код погашення.
  • Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину у визначеному дозуванні та формі випуску, що призначив вам лікар, – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету.
Крім цього, військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, а також залучені волонтерські та благодійні організації можуть закуповувати антибактеріальні лікарські засоби оптово безпосередньо у дистриб'юторів для потреб воєнного часу без рецепта.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 0 хв

Все гаразд

01 : 03

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Місто

Booking.com