Гепатит А: симптоми, профілактика та ситуація у Кривому Розі

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Як ми писали раніше, наприкінці жовтня 2023 року у Вінницькій області люди почали масово хворіти на гепатит А. Щоб дізнатися яка ситуація із захворюваністю у Кривому Розі, як вберегтися від вірусу та чи існує профілактика від хвороби, редакція звернулася до керівника «Центру первинної медико-санітарної допомоги №4» Кривого Рогу Олександра Задорожного.

Нагадаємо, що спалах гепатиту А на Вінничині визначили як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня. Інтернет-мережею почав ширитися фейк щодо спалахів гепатиту А в областях та впровадження через це карантину, який Міністерство охорони здоров’я спростувало.

Що таке гепатит А, що це за захворювання?

Це вірусне захворювання, яке може передаватися від хворої людини, за допомогою води та знаходитися в їжі.

Які симптоми гепатиту А ? Який інкубаційний період?

Взагалі інкубаційний період може складати від 15 до 50 діб. Проявлятися може ця хвороба через такі симптоми: слабкість, жовтяниця, посвітлішання калу.

В багатьох людей може виникати слабкість, тому вони будуть вважати, що в них гепатит А. Треба спостерігати за собою та за своїми станами, тому що це може бути прояв великої кількості захворювань.

Якщо це якісь нові невідомі вам симптоми, то краще не зволікати та не шукати відповіді в інтернеті, а одразу звертатися до вашого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. А він вже проконсультує та зорієнтує що потрібно далі робити.

Чи стійкий вірус до зовнішнього середовища?

Взагалі так, вірус стійкий до зовнішнього середовища. Тому краще кип’ятити воду, термічно обробляти їжу, а також завжди пам’ятати про особисті засоби гігієни, щоб себе уберегти.

Якщо людина буде дотримуватися особистих правил гігієни, то можна багато чого уникнути. Тому що в будь-якому місці можна будь-чим захворіти, і це не стосується тільки гепатиту А.

Як вберегтися від гепатиту А та чи існує профілактика?

Від більшості захворювань на сьогоднішній день є вакцини, які роблять за рахунок державної закупівлі. Таку вакцинацію можна отримати у свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Для дітей виділяються майже всі вакцини, які необхідні згідно календаря щеплень. Для дорослого деякі вакцини вже треба закупити за власні кошти.

Зараз діє велика кількість благодійних організацій, надходять гуманітарні допомоги. Тому для дорослих можуть бути певні безкоштовні вакцини. Щоб це з’ясувати, можна також звернутися до свого лікаря та спитати чи потрібно робити для вашого віку певну вакцину. В такому випадку буде зрозуміло, треба її купити або можна зробити з наявної в медзакладі.

Знову ж таки, профілактика хвороби – це дотримання особистої гігієни, приготування їжі, води. Необхідно вберігати себе від небажаних контактів з хворими людьми, в яких будуть проявлятися якимось чином нежить, лихоманка, посвітлішання або пожовтіння шкіри.

Коли потрібно здавати аналіз на гепатит А?
Спочатку треба завітати до лікаря. Тому що у нас велика кількість населення вважає, що розуміє як лікуватися, що потрібно робити самостійно, та знають краще за лікаря. Але саме лікар вирішує потрібно здавати аналіз чи ні.

От вже якщо сімейний лікар нічого не радить – треба пам’ятати, що в нього завжди є керівник. Якщо виникають якісь сумніви, то можна підійти та запитати у завідуючого. Пацієнта не залишать сам на сам з його проблемою.

Як проводиться діагностування гепатиту А?

Це захворювання, яке можливо виявити за допомогою аналізу крові. Далі виявляють наявність антитіл саме до вірусу гепатиту А.

Як лікувати гепатит А?

Його лікування полягає в підтримці організму, майже завжди воно проходить дуже ефективно. При цьому людина не потребує дороговартісного або специфічного лікування. Симптоматику можна легко прибрати, і людина буде повністю здорова. Але процесом завжди повинен керувати лікар, а не пацієнт самостійно або за допомогою інтернету.

Яка захворюваність на гепатит А у Кривому Розі та області?

Про область та місто важко сказати, тому що я можу повідомити про наш заклад, а також Саксаганський та Довгинцівський райони. Тут ситуація контрольована, немає розповсюдження масових захворювань. Це стосується не тільки гепатиту А, а взагалі всіх захворювань.

Гепатит А – це не страшне та не смертельне захворювання, яке ефективно лікується. Головне своєчасно звернутися до лікаря, щоб не було погіршення стану та інших проявів.

Довідково: після інтерв’ю з лікарем та в процесі написання статті редакції стало відомо, що у Кривому Розі зафіксували випадок гепатиту А, який лабораторно підтвердили.

Де криворіжці можуть вакцинуватися від гепатиту?

Перше, що треба зробити – це звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Вже спеціаліст вам надасть інформацію де можна отримати вакцину, безкоштовна вона чи треба купити в аптечній мережі.


Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 0 хв

Все гаразд

54 : 43

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com