В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу

В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу

Фото: Перший Криворізький

На сьогодні територією України циркулює понад 13 різновидів коронавірусу варіанту "Омікрон"

Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.

За клінічними симптомами йдеться або про середній, або про легкий перебіг захворювання.

"Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання", — сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, як і раніше, найбільша кількість випадків COVID-19 фіксується у містах, де чисельність населення наближається до мільйона або перевищує мільйон осіб.

Кожна нова мутація буде призводити до того, що вірус ще швидше буде передаватися від людини до людини, йому ще більше вдаватиметься ховатись від імунної відповіді.

Щоб уберегтись, лікарі рекомендують пройти базовий курс вакцинації. Його вистачає для здорової людини для того, щоб мати достатній рівень імунітету проти будь-яких штамів "Омікрона", які циркулюють зараз або які будуть з'являтися через деякий час.

Але для людей, які мають важкі супутні захворювання, які мають вік понад 60 років, які пройшли трансплантацію, які мають інші захворювання, мають набагато більший ризик захворіти або перенести захворювання на коронавірусну інфекцію у важчій формі, рекомендовано отримати додатковий бустер.

Вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна, вона допомагає запобігти важким випадкам захворювання та ускладненням. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.

Проте навіть якщо людина пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метра, користуватись маскою в громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну