Захистити й допомогти: криворізький військовий заселив у свій будинок переселенців

Фото: Перший Криворізький
Журналісти «Першого Криворізького» поспілкувалися з Фаєром і переселенцями, які живуть у будинку військового.
Першими в дім заселилися родини фермерів із Херсонщини, які майже відразу почали допомагати силі територіальної оборони Збройних сил України, де служить Фаєр.
«Це були хлопці з Херсонщини, із села Великої Олександрівки, вони були дуже злі на росіян. Я тоді був офіцером підготовки, а вони відразу запропонували зробити партизанський диверсійний загін. Вони знали, де, що, по чому в окупованих на той момент селах. Коли вони поспілкувалися з нашими хлопцями-розвідниками, СБУ, то стало зрозуміло, що ідея гарна, але без військового вишколу вони можуть наражати себе на небезпеку. Тому вони вивезли свої родини до мене на дім, та я почав їх навчати», — згадує Фаєр.

Сьогодні ці хлопці, які пройшли вишкіл у Фаєра, служать у різних підрозділах ЗСУ, захищаючи українців і території країни на різних напрямках. А в будинку військового надалі живуть звичайні родини з Херсонської та Донецької областей.

Зазначимо, що Фаєр і надалі продовжує проводити навчання для військових та під час знімання розповів журналістам «Першого Криворізького» про набір до лав Криворізького окремого батальйону територіальної оборони військової частини А4476.

«Сьогодні в моєму будинку проживає постійно чотири сім?ї, десь порядку 10–11 осіб, які оплачують комунальні послуги: електроенергію, воду та вивіз сміття. Ну і тут дуже велике прохання про допомогу небайдужих криворіжців, бо на опалювальний сезон цим родинам потрібно до 10–12 кубів дров. І якщо ми не зберемо гроші, то це буде біда», — пояснює Фаєр.

Більше про історію військового дивіться в документальному сюжеті «Першого Криворізького».
А допомогти переселенцям, які ризикують залишитися взимку без опалення та світла, можна за реквізитами:
5168 7456 7503 2087
Вкрали 7 мільйонів гривень: викрили директора комунального підприємства Кривого Рогу та ще 9 учасників

Фото: Дніпропетровська обласна прокуратура
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Дніпропетровську обласну прокуратуру.
Директор комунального підприємства Кривого Рогу розробив схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на утримання кладовищ, перевезення тіл загиблих військовослужбовців та ремонт покриття у скверах.
Він також залучив начальників відділів виконкому і комунального підприємства, директорів товариств, підприємців і бухгалтера.
У 2023-2024 роках підозрювані укладали договори щодо утримання кладовищ, міжміських транспортних перевезень тіл загиблих захисників та ремонту об’єктів благоустрою. У договори вони вносили неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт та штучно завищували вартість послуг і матеріалів
Через що на рахунки компаній систематично перераховувались бюджетні кошти, які підозрювані розподіляли між собою. На цій схемі вони вкрали майже 7 мільйонів гривень.
Правоохоронці провели майже 80 обшуків за місцями проживання, роботи та в автівках підозрюваних. Під час яких вилучили понад 1 мільйон гривень, 68 тисяч доларів та 28 тисяч євро готівкою, мобільні телефони, банківські картки, комп'ютери, автомобілі, документацію, чорнові записи
9 учасників злочинної організації затримали. Наразі троє з них перебувають під вартою без права внесення застави. Щодо інших підозрюваних обрання запобіжних заходів вирішується.
Слідчі дії тривають.





Читайте також: Шахрайські схеми, екозлочини та мільйонні збитки: у Кривому Розі розслідують кримінальні правопорушення