За тиждень понад 140 тисяч українців захворіли на ГРВІ, грип та Covid-19

За тиждень понад 140 тисяч українців захворіли на ГРВІ, грип та Covid-19

Фото: Перший Криворізький

Збільшення кількості хворих на гострі респіраторно-вірусні інфекції в Україні спостерігається щороку. Застуди, грип та COVID-19 — традиційні захворювання для осінньо-зимового періоду.

Наразі перевищення епідемічного порогу зафіксовано лише в Тернопільській області. Там захворіло 7 102 людини, більше ніж 4 тисячі з яких — діти.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

З початку жовтня в Україні захворіло 553 166 українців на ГРВІ — це застуди, грип та COVID-19. За останній тиждень (з 23 по 29 жовтня) зареєстровано 143 996 випадків, із них 78 921 — діти віком до 17 років.

За останній тиждень до лікарень через ГРВІ потрапили 4 042 людини. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано. Щодо COVID-19 лікарі виявили 9 480 випадків захворювання. Коронавірус забрав життя 45 українців, серед яких — одна дитина до 4 років.

Нагадаємо, щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для кожного українця. Зробити його можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря.

Медики використовують вакцини Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник Pfizer – вакцина Comirnaty для дітей).

Вакцину проти грипу можна купити в аптеці, корейського або французького виробництва. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. З початку жовтня щеплення зробили 34 423 людини. Крім того, кожна область отримала безоплатну вакцину для медиків для проведення щеплень проти грипу.

Про те, чого очікувати криворіжцям від нового сезону грипу та COVID-19 2023/2024 років, чи потрібно проводити подальшу вакцинацію від коронавірусу та циркуляція яких штамів грипу прогнозується можна дізнатись з відео нижче.


Важливо

Кабмін посилив підтримку ветеранів під час лікування і реабілітації: деталі

Кабмін посилив підтримку ветеранів під час лікування і реабілітації: деталі

Фото: Depositphotos.com.ua

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка розширює можливості підтримки ветеранів, учасників бойових дій та їхніх родин у медичних закладах. Йдеться про залучення нових категорій фахівців — зокрема, фахівців з орієнтування в просторі та фахівців із супроводу.

Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Фахівці з орієнтування та мобільності працюватимуть із людьми, які втратили зір. Вони допомагатимуть адаптуватися до нових умов життя, навчать безпечно пересуватись, складатимуть індивідуальні плани навчання та підтримуватимуть зв’язок із родиною пацієнта. Послуги надаватимуть як у стаціонарі, так і амбулаторно, з використанням обладнання закладів охорони здоров’я.

Фахівці із супроводу підтримуватимуть ветеранів та демобілізованих з перших днів отримання медичної чи реабілітаційної допомоги. Вони допомагатимуть зорієнтуватися в медичних, побутових і правових питаннях, супроводжуватимуть у лікарнях і держустановах, допомагатимуть зрозуміти свій емоційний стан, консультуватимуть і родини, і самих пацієнтів, щоб уникнути психологічних труднощів.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підкреслив:
«Наша мета — створити для ветеранів і їхніх родин зрозумілу, доступну й дієву систему підтримки. Щоб поруч завжди була людина, яка допоможе зорієнтуватися, вирішити побутові й організаційні питання, зрозуміти свій стан і не залишитися сам на сам із труднощами. Це — про турботу, гідність і повагу до тих, хто захищав країну».
Допомогу нових фахівців зможуть отримати:
  • учасники бойових дій;
  • ветерани та демобілізовані;
  • члени їхніх родин;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни;
  • родини зниклих безвісти, загиблих або померлих військових та ветеранів.
Нагадаємо, ветерани з Дніпропетровської області можуть отримати путівки на соціально-психологічну адаптацію в санаторіях Дніпропетровської області.

Посилання скопійовано в буфер обміну