Що буде з цінами в Україні: прогноз Мінекономіки

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Різкого підвищення цін на ключові продукти харчування до кінця 2023 року очікувати не варто.

Про це йдеться у звіті Мінекономіки.

За даними Міністерства, у вересні після двомісячної дефляції споживчі ціни очікувано повернулися до зростання — на 0,5% за даними Держстату (-1,4% у серпні та -0,6% у липні).

"Загалом зростання цін залишалося в тренді, що відповідає показникам інфляційної динаміки та таргетам мирного часу — від початку року споживча інфляція становить 3%, а річні темпи сповільнилися до 7,1% (з 8,6% попереднього місяця)", — сказано в документі.

У Мінекономіки зазначають, що у вересні ціни на товари та послуги зросли, але незначно. А от на продовольчому ринку спостерігалася дефляція (завдяки новому врожаю ситуація на ринку стабілізувалася), яка частково компенсувала інфляційний складник у певних сегментах послуг і непродовольчого ринку.

"Стриманий попит воєнного часу мотиваційної та міграційної природи за практичної сталості курсових і монетарних умов зумовив можливість прояву "мирного" фактора — сезонності, що відповідно до календарного періоду й визначила різноспрямований рух цін у різних сегментах споживчого ринку", — зазнчається в огляді.

Надалі динаміка споживчих цін залежатиме насамперед від можливості значних змін, у тому числі форс-мажорної природи, у сформованих умовах функціонування економіки.

"У разі їх відсутності, або ж за вельми незначного їхнього рівня, з огляду на те, що прояв сезонності не порушено, цілком ймовірно, темпи зростання цін будуть у межах, характерних для останніх мирних років", — підкреслили у відомстві.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Без тривоги – 21 хв

Є загроза

11 : 57

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Економіка

Booking.com