На Дніпропетровщині зафіксували три випадки ботулізму
![На Дніпропетровщині зафіксували три випадки ботулізму На Дніпропетровщині зафіксували три випадки ботулізму](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/d65a1577/599217_9a0eeccbc1b878c006386c1dfcd83bc51c910083bd81677f7ff846aa366e96281698953798.jpg)
Фото: Depositphotos
Про це повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в області.
Захворілі потрапили до лікувальних закладів у 2 випадках у важкому стані, в 1 — у стані середньої важкості.
Один з випадків захворювання на ботулізм зареєстровано наприкінці жовтня поточного року. Із симптомами різкого погіршення зору, слабкості, запаморочення, сухості у роті, порушення ковтання та мовлення по медичну допомогу звернулася 40-річна мешканка Кам’янського.
Зазначається, що перші симптоми захворювання виникли після вживання риби «тарань сушена» власного виготовлення у домашніх умовах. Хворій своєчасно надане відповідне лікування, зокрема введено протиботулінічну сироватку.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування — м’ясо, риба, рідше овочі. Найчастіше до ботулізму призводить споживання не патраної риби прісноводних водойм домашнього виготовлення — соленої, в’яленої, сушеної та риби холодного копчення.
Читайте також: Як криворіжцям вберегтися від ботулізму