Як криворіжцям правильно позбутися опалого листя та сухої трави

Як криворіжцям правильно позбутися опалого листя та сухої трави

Фото: Перший Криворізький

Спалювання опалого листя на території міста утворює загрозу для здоров’я людей та впливає на їх імунну систему. Криворіжцям нагадують як правильно позбутися опалого листя та сухої трави.

Про це йдеться у повідомленні Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб в соцмережі.

Особливо це загрозливо для людей, які страждають на бронхіти, бронхіальну астму, риніти та тонзиліти, та люди з алергічними захворюваннями. Адже до складу диму входять: пил, чадний газ, оксид азоту, важкі метали та канцерогенні речовини.

Дим містить пари та тверді часточки, які залишаються в повітрі в завислому стані. Токсичні пари негативно впливають на здоров’я людини, викликають подразнення слизової оболонки очей, носової порожнини, труднощі дихання, кашель, головний біль, внаслідок чого посилюються хронічні захворювання органів дихання.

При спалюванні трави і листя нерідко спалюється і сміття, в т. ч. поліетиленові пакети і пластикові пляшки, в результаті чого в атмосферне повітря виділяються канцерогенні поліциклічні вуглеводні, які надзвичайно шкідливі для здоров’я людини, здатні викликати онкологічні захворювання, діоксини, що можуть негативно впливати на порушення функції печінки, призвести до змін шкіри, при їх накопиченні в організмі може ушкоджуватись також ендокринна та нервова системи.

Але є альтернатива спалюванню опалого листя та сухої трави без шкоди для здоров’я та довкілля:

Компостування:

На присадибній ділянці викопайте яму та складайте в неї сухе листя та траву і помірно зволожуйте. Щоб отримати максимальну користь, перекладайте шарами листя з перегноєм або звичайним ґрунтом. Спочатку — товстий шар із подрібненого опалого листя, трави (20-30 см), потім перегній і так далі. Через 1-2 роки отримаєте якісний та натуральний компост.

Мульчування:

Для виготовлення мульчі подрібнюйте опале листя, суху траву. Мульчу можна використовувати для того, щоб захистити дерева, кущі від надмірного сонячного випромінювання влітку та морозів – взимку. Крім того, мульча збагачує кореневу систему рослин поживними сполуками, утримує та зберігає вологу у ґрунті, зменшує ймовірність появи бур’янів.

«Такі прості альтернативи — це можливість припинити згубний вплив спалювання. Просто подбайте про власне здоров’я, здоров’я ваших рідних та довкілля», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що за порушення заборони спалювати листя та траву передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну