Дніпропетровщина отримала партію підручників шрифтом Брайля

Головне фото новини
Фото: ДніпроОДА
1kr.ua
Дніпропетровщина отримала чергову партію підручників для дітей з порушеннями зору. Вони надруковані шрифтом Брайля.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна державна адміністрація.

Зауважимо, шрифт Брайля — це рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору.

«Прагнемо, аби усі діти мали рівний доступ до освіти. Такі принципи Національної стратегії з безбар'єрності, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Підтримуємо цю програму та втілюємо в області», — наголосив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Книжки надруковані державним коштом. Вони з української й англійської мов, літератури, історії, здоров’я, безпеки та добробуту.

«Окрім рельєфно-крапкового шрифту, на сторінках підручників є QR-коди. Кожен можна відсканувати й з’явиться аудіо запис до теми, що вивчається. Впевнена, що надані навчальні матеріали допоможуть дітям здобувати знання. Й полегшать роботу тифлопедагогів», — зазначила заступник очільника регіону Ірина Грицай.
Вчитель однієї зі спецшкіл Дар’я наголосила, що опанувати шрифт Брайля складніше, ніж звичайну абетку. Але, запевняє, все залежить від дитини.

«Крок за кроком вивчаємо. Це великий труд. Працюємо в єдиній команді разом з учнями та батьками. Кожна буква закодована. Наприклад, буква А – це перша позиція. Літера Б – перша та друга. Усього позицій шість. Дитина повинна запам’ятати усі комбінації. Вміти сприймати їх на дотик. Це нелегко», — сказала педагог.

Вона додала, що завдяки новим підручникам відкривається більше можливостей у незрячих школярів. Вони стають самостійнішими. Можуть читати, «роздивлятися» ілюстрації.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Без тривоги – 8 год 3 хв

Є загроза

37 : 05

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Місто

Booking.com