В Мадриді затримали контрабандистів, які хотіли продати «Скіфське золото» з України

В Мадриді затримали контрабандистів, які хотіли продати «Скіфське золото» з України

Фото: СБУ

Служба безпеки України та правоохоронці Іспанії затримали контрабандистів, які у Мадриді хотіли продати «Скіфське золото» з України на понад 60 мільйонів євро.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Нейтралізували транснаціональне злочинне угруповання, яке нелегально вивезло з України вироби «Скіфського золота» для продажу в Європейському Союзі.

У результаті міжнародної спецоперації у Мадриді затримали п’ятьох учасників банди, які намагались незаконно реалізувати українські артефакти. Серед затриманих – представник УПЦ (МП) з України.

Під час слідчих дій вилучили 11 викрадених золотих предметів культурної спадщини нашої держави на суму понад 60 мільйонів євро.

Мова йде про дорогоцінні предмети VIII-IV століть до нашої ери, у тому числі золоті сережки, кулон, чокери та пектораль.


За даними слідства, фігуранти нелегально вивезли артефакти з України до Євросоюзу у період 2014-2020 років.

Потім намагались «легалізувати» викрадені культурні цінності під виглядом їх придбання іноземними колекціонерами з подальшим перепродажем на чорному ринку.

Правоохоронці поетапно задокументували злочинні дії фігурантів і затримали їх «на гарячому» під час перевезення українських артефактів.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

На вилучені старожитності наклали арешт і отримали висновок експертів, що вони належать до культурної спадщини України.

Крім того, тривають комплексні заходи для встановлення місцезнаходження всіх українських артефактів «Скіфського золота», які були викрадені з території нашої держави.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну