Криворіжці можуть отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря: деталі

Криворіжці можуть отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря: деталі

Фото: Перший Криворізький

Процес використання електронних рецептів став більш зручним. Відтепер криворіжці можуть отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я на офіційному сайті.

Раніше пацієнт міг отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря лише за наявності гострих чи хронічних захворювань.

У всіх інших випадках він обов’язково мав бути фізично присутнім на прийомі у лікаря під час виписки першого електронного рецепта.

Відтепер же ця вимога не є обов'язковою.

Це означає, що навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію.

При цьому в своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації. Також він обов’язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Водночас рішення лікаря про дистанційне призначення ліків має обов?язково відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

Нагадаємо, що строк дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний, кошт збільшився та становить 90 календарних днів (замість 30 днів, як було раніше).

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну