В Україні скоротять розрив у зарплаті чоловіків та жінок

В Україні скоротять розрив у зарплаті чоловіків та жінок

Фото: Перший Криворізький

Уряд України затвердив Стратегію зменшення розриву в оплаті праці чоловікам та жінкам. Так, в планах урядовців до 2030 року скоротити розрив в оплаті від 18,6% до 13,6%.

Про це розповіла перший віце-прем’єр-міністр України – міністерка економіки України Юлія Свириденко, повідомляє урядовий портал.

15 вересня Уряд ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

Завдяки імплементації Стратегії планується досягти трьох ключових цілей:

  • удосконалити законодавство про рівну оплату праці;
  • сприяти подоланню стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі;
  • створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.
За словами Юлії Свириденко, від травня Міністерство економіки вже почало реалізовувати цю стратегію і досягло перших результатів:

  • Міністерство економіки підготувало проєкт Трудового кодексу;
  • партнери – UN Women Ukraine – невдовзі розпочнуть всеукраїнську комунікаційну компанію;
  • уряд подав заявку на приєднання до рекомендації Ради ОЕСР щодо забезпечення гендерної рівності в сферах освіти, зайнятості й підприємництва;
  • Міністерство економіки реалізує грантову програму єРобота, яка сприяє залученню жінок, у тому числі дружин ветеранів, до розвитку підприємництва. Більшість переможців за програмою складають жінки.
Раніше ми розповідали, як зросте мінімальна зарплата у 2024 році. Прогнозний розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2024 року — 7 100 гривень, з 01 липня 2024 року — 8 000 гривень.

Прогнозний посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки — з 01 січня 2024 року у розмірі 3 195 гривень.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"


Посилання скопійовано в буфер обміну