В Україні завершено сезон посиленого спостереження за холерою

В Україні завершено сезон посиленого спостереження за холерою

Фото: Перший Криворізький (ілюстрація)

Щорічно з 1 червня до 1 жовтня в Україні проводиться посилений епідеміологічний нагляд за холерою. За цей період на холеру обстежено 12 604 людей із гострою кишковою інфекцією, спалахів холери не виявлено.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Зараз у світі спостерігається сплеск захворюваності на холеру. За останніми звітами Всесвітньої організації охорони здоров’я, 24 країни наразі повідомляють про активні спалахи.

«За 2022 рік кількість зареєстрованих випадків більш ніж удвічі перевищила кількість випадків у 2021. Тому як глобально, так і на рівні країни, ми забезпечуємо безперервний епідеміологічний нагляд за холерою впродовж року. Для цього центри контролю та профілактики хвороб оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням та реагентами», – повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

В сезон підвищеного ризику, з червня по жовтень, спеціалісти посилюють нагляд за холерою. Цього сезону підозри на холеру фіксували у Запорізькій та Чернігівській областях. Швидкі тести показували позитивні результати, але під час епідемічного розслідування та розширених лабораторних досліджень діагноз “холера” було знято.

Окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці проводять також дослідження зразків довкілля. Зокрема, проводиться моніторинг води зі стічних вод, прісної та морської води. За період епідемічного сезону було проведено 11 073 досліджень таких проб.

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає після вживання харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше у разі вживання забрудненої води, овочів, фруктів, під час купання у відкритих водоймах, а також через їжу і побутові контакти. Без належного лікування холера може призвести до зневоднення та смерті.

Нагадаємо, цього року додатково посилене спостереження за холерою було розгорнуто на території постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей.

Були обстежені 3 334 людини із гострою кишковою інфекцією та досліджені 2 443 проби із об’єктів довкілля. Збудник холери не виявлений.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну