Нацбанк присвятив пам`ятні монети героїчним захисницям України
![Нацбанк присвятив пам`ятні монети героїчним захисницям України Нацбанк присвятив пам`ятні монети героїчним захисницям України](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/596825_40ffe68295019fd877f8796f4aa5a3fd11fb116c2032977fee7e1e524058270f1696346357.jpg)
Фото: Національний банк України
Про це йдеться на сайті НБУ.
Дизайн пам’ятних монет "Захисниці" створила художниця Марина Куц.
"Українські захисниці нарівні з чоловіками ведуть боротьбу з такою ж силою, звитягою та самовідданістю — розвідниці, саперки, снайперки, парамедикині, зв’язківиці…Сьогодні на їх честь та з нагоди Дня захисників та захисниць України ми презентували пам’ятні монети "Захисниці". Дизайн монети чітко демонструє трансформацію, яку пройшли українські жінки до та після початку війни. Жінка, мати, берегиня бере в руки зброю, аби захистити своє. Нехай ці монети також стануть певною художньою фіксацією того, що українські жінки особливі. Ваша сміливість додаєте впевненості у Перемозі України", — сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Зазначається, що у структурах Збройних Сил України наразі служить майже 45 тисяч жінок. Серед них дві працівниці Національного банку, а дві — вже демобілізувалися.
Крім цього, відомо, що на аверсі монет на дзеркальному тлі розміщено символічну композицію, що демонструє відважність та волелюбність, щирість, дбайливість українських жінок, втілених в образах матері та захисниці, які під час війни взяли на себе величезну відповідальність — бути на захисті Батьківщини та водночас залишатися дружиною, господинею і матір’ю.
На реверсі монет на дзеркальному тлі розміщено композицію, що символізує жіночність українок-захисниць: ліворуч – стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу; праворуч – абриси жіночої фігури в плахті (елемент оздоблення – тамподрук).
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/596823_40ffe68295019fd877f8796f4aa5a3fd578992_94c68ed8d98f5a82eb9f66b2da28b3831696346382.jpg)
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/a15d25e1/596824_40ffe68295019fd877f8796f4aa5a3fd578991_94c68ed8d98f5a82eb9f66b2da28b3831696346382.jpg)
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"