Які дороги відремонтують на Дніпропетровщині

Які дороги відремонтують на Дніпропетровщині

Фото: ДніпроОДА

Об’їзна, зруйнований через війну міст та 12 місцевих автошляхів: на 2023 рік на ремонт та утримання доріг Дніпропетровщини передбачили 1 мільярд 46 мільйонів гривень. Переважна більшість коштів – з Дорожнього фонду.

Які автошляхи оновлять та чому обрали саме їх, розповів заступник начальника ОВА Максим Беспальчук.

«Дніпропетровщина – економічно потужний регіон. Тут багато підприємств – від металургії до сільського господарства. Це завжди давало суттєве навантаження на дороги. А з початком великої війни воно зросло в рази. Регіоном проходять логістичні маршрути, важливі як для перевезення гуманітарних вантажів, так і для Сил оборони», – зазначив Максим Беспальчук.

Він додав, що на дорожню інфраструктуру області цьогоріч передбачений 1 мільярд 46 мільйонів гривень. З них 96 млн гривень – обласний кошт. Решта – цільові надходження з державного бюджету. А саме – Дорожнього фонду.

«756 мільйонів гривень – на капітальний ремонт. Вже розпочали роботи на автошляхах у Криворізькому районі. Це частина об’їзної. Проєкт розвантажить міські дороги. А головне – скоротить час доставки вантажів у деокуповані південні регіони. Також відновлюємо дороги в Дніпровському та Новомосковському районах», – сказав заступник очільника регіону.

Передбачені на цей рік кошти – лише на частину запланованого. Загальна вартість проєктів – понад 5,5 мільярдів. Це фінансування ще не виділене. Але щоб в майбутньому розпочати роботи, не марнуючи часу, підготувалися. Провели низку закупівельних процедур. Вони – на найближчі два роки.

«Ще 40 мільйонів гривень спрямуємо на відновлення мосту у Криворізькому районі, повністю зруйнованого через війну. 250 мільйонів гривень – на утримання доріг взимку. А ще – ямковий ремонт», – наголосив Максим Беспальчук.

Цьогоріч оновлять 12 доріг в Синельниківському, Дніпровському, Новомосковському та Кріворізькому районах. Загалом – понад 190 км. Які саме автошляхи робити – ретельно обирали. Спиралися на запити від Сил оборони і приписи поліції. Врахували й евакуаційні шляхи, визначені в області.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну