СБУ повідомила про підозру гендиректору телерадіокомпанії «Крим»

СБУ повідомила про підозру гендиректору телерадіокомпанії «Крим»

Фото: СБУ

СБУ повідомила про підозру керівнику окупаційної телерадіокомпанії «Крим», яка стала медійною «трибуною» для Аксьонова і Сальдо.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Після повномасштабного вторгнення РФ загарбницька ТРК функціонує як єдина медійна платформа для поширення кремлівської пропаганди в тимчасово захопленій частині півдня України.

До структури окупаційної установи входить 16 російських інформресурсів. Серед них – телеканали «перший кримський» та «Крим 24».

Під керівництвом Первих вони стали головними рупорами кремля в регіоні, а також «медіатрибунами» для місцевих гауляйтерів Аксьонова і Сальдо.

Також у студіях ворожої ТРК монтували фейкові репортажі з передової та постановочні сюжети на підтримку фейкових плебісцитів 2022 і 2023 років.

Сам Первих неодноразово публічно виступав за продовження війни проти України та закликав мешканців окупованих територій приєднуватись до російського війська.
Такі звернення оприлюднював як в ефірах підконтрольних телеканалів, так і на власних сторінках у заборонених соцмережах.

За даними слідства, Первих добровільно пішов на співпрацю з агресором одразу після захоплення українського півострова у 2014 році. За це його з початку призначили головним редактором російського телеканалу «перший кримський».

Згодом колаборант став «заступником міністра інформації і зв’язку» окупаційної адміністрації рф на українському півострові, а в квітні 2020 року – «гендиректором ТРК «Крим».

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади;
посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
колабораційна діяльність;
виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників.

Оскільки Первих перебуває на тимчасово окупованій території на півдні України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну