Проект бюджету-2024: видатки на охорону здоров’я збільшили на 24,4 мільярда

Проект бюджету-2024: видатки на охорону здоров’я збільшили на 24,4 мільярда

Фото: Перший Криворізький

У проєкті Державного бюджету на 2024 рік закладено збільшення видатків на охорону здоров’я на 24,4 мільярда гривень

Про це за підсумками засідання уряду повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"У проєкті бюджету на 2024 рік уряд заклав збільшення видатків на охорону здоров’я на 24,4 млрд грн. Вони становлять майже 202 млрд грн», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Згідно з проєктом, планується, що у 2024 році видатки системи охорони здоров’я, якими опікується МОЗ, зростуть на 21,8 мільярд і становитимуть 200,2 мільярдів гривень.

Майже 159 мільярдів гривень передбачено в проєкті держбюджету-2024 на фінансування Програми медичних гарантій, що на 16 мільярдів гривень більше. Це дасть змогу пріоритезувати тарифи для хірургічних і опікових пакетів, а також пакети психологічної підтримки та психіатричної допомоги, зазначили у МОЗ.

На 90 мільйонів гривень буде розширено програму реімбурсації для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування розладів психіки та поведінки.

У 2024 році в Програмі медичних гарантій вперше з’явиться пакет допоміжних репродуктивних технологій, на який закладено понад 1,5 мільярда гривень.

Також з 2024 року фінансування трансплантації переходить з експериментального проєкту у Програму медичних гарантій.

Водночас 749 мільйонів гривень передбачено на запуск пілотного проєкту щодо пільгового зубопротезування для захисників України.

На централізовані закупівлі лікарських засобів та медичних виробів передбачено 9,4 мільярда гривень. У 2024 році вперше планується здійснити централізовану закупівлю слухових апаратів з функцією налаштування з наближенням до місця проживання пацієнта на суму 32,1 мільйони гривень.

Передбачається також закупівля медичних виробів для лікування травм, у тому числі бойових, (травматологічні пластини з гвинтами, стрижні, системи фіксації) на загальну суму 599,1 мільйонів гривень. Будуть збільшені видатки на ендопротези та набори для імплантації.

Майже 2,8 мільярда передбачено у бюджеті-2024 на закупівлю новітнього медичного обладнання. Один із пріоритетів – продовження роботи над удосконаленням онкологічної допомоги.

Планується розвиток діагностики шляхом закупівлі циклотронів для виробництва радіофармацевтичних препаратів, які потім використовуються для проведення діагностики ПЕТ-КТ (позитронна-емісійна комп’ютерна томографія).

На 83,6 мільйони гривень збільшаться видатки на програму розширеного неонатального скринінгу.

Також планується виділити 300 мільйонів на модернізацію медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі.

На систему реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я передбачено майже 550 мільйонів гривень.

1,4 мільярда гривень планується виділити на реформу обласних бюро судово-медичної експертизи. Нині триває процес переведення регіональних підрозділів з комунальної форми власності до державної.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну