Як постраждалим від війни українцям потрапити на лікування до закордонних клінік

Головне фото новини
Фото: Міністерство охорони здоров'я
1kr.ua
Від початку повномасштабної війни в Україні МОЗ разом із міжнародними партнерами, забезпечують медичну евакуацію постраждалих українців до закордонних клінік.

Спочатку МОЗ подає запит на евакуацію, далі отримує на нього пропозиції від лікарень із країн-членів Євросоюзу та Європейської економічної зони. Потім координатори МОЗ контактують з координаторами країн, що приймають пацієнтів, та погоджують етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Перевезення пацієнтів із медзакладів України до медичного евакохабу в Польщі забезпечують транспортні медичні команди обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медичні вагони Укрзалізниці, команда БО «Лікарі без кордонів», а також бригади парамедиків із європейських країн, які законтрактовані ВООЗ.

Детальніше ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.

Зазначимо, що насамперед до закордонних клінік направляються:

  • пацієнти з травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • пацієнти, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків);
  • діти з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослі пацієнти з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • діти з орфанними захворюваннями.
Сімейний чи лікуючий лікар стаціонару ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон, керуючись наказом МОЗ №574 від 05.04.2022 р. «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану».

Підтвердити відповідність критеріям необхідно за допомогою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Вона має бути заповнена лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення громадян України для лікування за кордон.

Під час медичної евакуації пацієнт повинен мати із собою документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей). Однак відсутність тих чи інших документів не є перешкодою для вивезення важкопораненого чи онкохворої дитини на лікування за кордон.

У разі потреби у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан або необхідність у подальшому післяопераційному догляді пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі. Детальніше ознайомитися з умовами, за яких пацієнтів можуть супроводжувати родичі, можна за посиланням.

Зараз громадяни України можуть скористатися кількома маршрутами медичної евакуації на лікування за кордон, зокрема:

  • перший — через обласний департамент охорони здоров’я;
  • другий — шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ.
Самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть у розділі «Громадянам» на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

І третій маршрут стосується подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців, який здійснюється через командування Медичних сил України.

Такі медичні конвої здійснюються абсолютно безоплатно. Всі видатки за таке дороговартісне лікування взяли на себе уряди країн-партнерів.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
1 год 49 хв

Все гаразд

05 : 02

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com