Скільки коштів держдопомоги отримали переселенці на проживання на Дніпропетровщині

Скільки коштів держдопомоги отримали переселенці на проживання на Дніпропетровщині

Фото: Перший Криворізький

З початку повномасштабної війни Дніпропетровщина стала прихистком для сотень тисяч переселенців. Більшість з них отримує державну допомогу на проживання. Загалом у 2023-му їм виплатили 6,2 мільярда гривень.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Ті, хто змушений був тікати від активних бойових дій і окупації, отримують щомісяця 2 тисячі гривень. Людям, котрі мають інвалідність, а також дітям нараховують більше. Для них допомога на проживання – 3 тисячі гривень», – зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Юрій Петренко.

Аби оформити виплати, потрібно стати на облік як внутрішньо переміщена особа. А ще написати заяву на допомогу. Для цього – звернутися до ЦНАПу, управління соцзахисту, сільських чи селищних рад. Або скористатися додатком «Дія».

З 1 серпня почали діяти нові правила виплат. Для переселенців, які їх отримували раніше, автоматично подовжать нарахування ще на 6 місяців. Втім є винятки. Допомога, зокрема, не передбачена тим, хто повернувся додому або знаходяться за кордоном більш ніж місяць. Враховують і чи робила людина дорогі покупки: автомобіль, земельну ділянку, квартиру, будинок.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну