Чому Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
У результаті теракту російської армії на Каховській гідроелектро станції було зруйновано 11 прольотів верхньої частини греблі із 28-ми. 3 машинної зали ГЕС стався витік 150 тонн мастила, тому Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

«…Екоцид, який російська армія вчиняє на українській землі - це злочини проти нашої планети та майбутніх поколінь. До зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей. Там проживало орієнтовно 875 тисяч населення. Щонайменше 34 особи загинули, ще 28 — отримали поранення. Безвісти зниклими вважаються 39 осіб. 3 підтоплених районів вивезли майже чотири тисячі людей та сотні домашніх тварин. Під час рятувальної операції в постраждалих районах врятовано 716 осіб, з них 30 дітей та 40 маломобільних осіб…», — сказав Ігор Клименко під час зустрічі з представниками іноземних дипломатичних установ, акредитованих у нашій країні, щодо побудови системи реалізації Формули миру, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.Нагадаємо, що через війну РФ у 5 разів зросла сума збитків довкіллю України.

Також відомо, що для ліквідації наслідків російського теракту на Каховській ГЕС щоденно залучалося понад дві тисячі осіб, три сотні одиниць техніки і більш як сотня плавзасобів. А під час рятувальної операції та евакуації населення окупанти неодноразово відкривали вогонь по людях.


«…Унаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції мінна небезпека для узбережжя зросла в рази. Найбільше міни виносилися водою після підриву ГЕС. Зафіксовані випадки самовільного підриву упродовж прямування мін за течією. Безпосередньо в Одеській та Миколаївській областях. Там також фіксували прибиття до берега таких мін…», — розповів Ігор Клименко.

Окрім того, Міністр внутрішніх справ відзначив, що найголовніша загроза для України та світу тепер існує довкола Запорізької атомної електростанції.

«…Для того, щоб зупинити російський терор потрібна особлива формула. І це – українська формула миру…», — підсумував очільник МВС.Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
45 хв

Все гаразд

01 : 32

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com