Такий мурашник був: криворіжці розповіли про облаштування укриття у старому тунелі

Фото: Перший Криворізький

Сьогодні в Кривому Розі офіційно понад 300 укриттів, місцезнаходження яких можна побачити на гугл-карті. Але чи доступні та безпечні всі вони, журналістам нашого сайту не відомо. Щодо укриття у старому тунелі, то місцеві вважають його безпечнішим, ніж будь-який підвал багатоповерхових будинків.
Укриття на Сонячному завдовжки в 300 метрів та має два входи. Сьогодні у тунелі вже провели світло, інтернет та навіть встановили систему охорони. Інтернет від «Воля» та систему охорони «Явір-2000» місцевим надали у користування безкоштовно до закінчення війни.
До початку повномасштабної війни Росії в Україні тунель був засипаний, тому мешканці звернулися до чиновників районної ради, щоб ті надали дозвіл і бульдозер для розблокування входів у майбутнє укриття, оскільки лопатами зробити це було майже нереально. Також чиновники допомогли провести світло та встановити залізні ворота. Пізніше долучилися громадські й волонтерські організації, які допомогли з піддонами, ковдрами, облаштували місця для сидіння.
Але попри це сьогодні укриття не на балансі міста, тому в ньому стежать за порядком і відчиняють його під час тривог місцеві мешканці.
Чиновники Саксаганської райради пояснили криворіжцям, що поки це укриття брати на баланс не планують але, можливо, розглянуть це питання пізніше.
Фото: Даніїл Токмаков
Відео: Даніїл Токмаков
У Кривому Розі відкрили лабораторію з баквідділом

Фото: Управління преси та внутрішньої політики Криворізької міськради
Про це повідомляє «Перший Криворізький» з посиланням на управління преси та внутрішньої політики Криворізької міськради.
Це частина великого проєкту реконструкції інфекційної лікарні, який реалізується за підтримки Українського фонду соціальних інвестицій та уряду Німеччини. Капітальний ремонт лабораторії розпочався ще до повномасштабного вторгнення, однак, попри війну, проєкт вдалося успішно завершити.
Це не просто оновлена лабораторія, а сучасний діагностичний комплекс, який значно покращить якість медичних послуг у регіоні. Завдяки міжнародній підтримці надважливий проєкт, який сприятиме швидкій та точній діагностиці, змогли втілити.
У лабораторії встановили новітнє автоматизоване обладнання, яке дозволяє проводити широкий спектр аналізів — від загальноклінічних до спеціалізованих: гормональні дослідження, онкомаркери, ПЛР-аналізи тощо. Сучасна автоматизація мінімізує людський фактор, пришвидшує отримання результатів та підвищує точність діагностики.
Загальна площа оновлених приміщень — понад 700 квадратних метрів. Під час ремонту:
- утеплили стіни,
- замінили інженерні мережі,
- замінили електрику,
- облаштували пожежну безпеку,
- облаштували систему водовідведення,
- встановили нові двері, навіси та інше обладнання згідно з сучасними стандартами.
Окремим напрямом проєкту став ремонт укриття на 225 людей: обладнали вентиляцію, санвузли, освітлення, функціональні ліжка та меблі для комфортного перебування пацієнтів і персоналу під час повітряних тривог. Завдяки цьому укриття може функціонувати як тимчасове медичне відділення.
Проєкт є частиною масштабного оновлення інфекційної лікарні, що також передбачає капремонт дитячого корпусу (виконано 75% робіт) та реанімаційного відділення (готовність фасаду і покрівлі — 60%).
Також раніше ми писали, що Кривий Ріг отримає 16,57 мільйона євро на модернізацію лікарні №5.