У 2023 році кількість інсультів в Україні збільшилась на 16%, — МОЗ

У 2023 році кількість інсультів в Україні збільшилась на 16%, — МОЗ

Фото: Depositphotos (ілюстрація)

Цьогоріч кількість інсультів у країні виросла на 16%. Ймовірно, через війну середній вік пацієнтів з діагностованим інсультом може знизитися орієнтовно на 10-15 років.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Наразі в Україні працює 229 медзакладів, які надають послуги за пакетом "Медична допомога при гострому мозковому інсульті".

«За останні два роки вдалося чимало зробити. Однак залишаються і проблеми, велика частина яких пов’язана з прогалинами у менеджменті медичних закладів. Наразі більшість із них перебуває в комунальній власності, тому безпосередньо впливати на їх керівництво я не можу. Проте не можу і залишатись осторонь. Тому буду звертатись до голів обласних рад з відповідними пропозиціями про зняття певних керівників з займаних посад», — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради керівництва МОЗ і НСЗУ з керівниками медзакладів, центрів екстреної медичної допомоги та департаментів охорони здоров’я Дніпропетровської та інших областей.

Зазначається, що МОЗ продовжує працювати над створенням мережі медичних закладів, в яких є все необхідне для надання якісної медичної допомоги пацієнтам з інсультом, та впровадженням нових ефективних методик для діагностики та лікування інсульту.

Наразі запрацювали оновлені маршрути для пацієнтів з інсультами. Це сприяє зниженню летальності та інвалідизації.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну