В Україні хочуть ввести штрафи за прослуховування російської музики: законопроєкт

Головне фото новини
Фото: joinposter
1kr.ua
В Україні пропонують ввести штрафи за використання російської музики в громадських місцях. Такі можливі зміни пов'язані не лише з відмовою від російського культурного продукту, а й підтримкою національних надбань у цій сфері.

Про це йдеться в законопроєкті №9547.

19 червня 2022 року прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора".

"Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави. Саме тому слід вживати дієвих заходів щодо обмеження музичного продукту держави-агресора на території України", — йдеться в пояснювальній записці.
Відповідно до статті 15 Закону України "Про культуру" заборонено також публічно виконувати фонограми, відеограми та показувати музичні кліпи, участь в яких беруть громадяни РФ.

Додамо, що 13 липня 2023 року Київміськрада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Києва. Але разом із тим на практиці трапляються непоодинокі випадки ігнорування цієї заборони. Покарання за такі дії в законодавстві не передбачено.

Які штрафи хочуть ввести

За публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів, розповсюдження яких заборонено, можна отримати штраф:

  • від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 5 100 до 8 500 гривень;
  • за повторне порушення від 1 000 до однієї 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 17 000 до 25 500 гривень.
Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
44 хв

Все гаразд

11 : 19

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Суспільство

Booking.com