Що криворіжцям потрібно знати про завершення карантину

Що криворіжцям потрібно знати про завершення карантину

Фото: Перший Криворізький

З 1 липня на території України більше не діють карантинні обмеження COVID-19. У Міністерстві охорони здоров'я відповіли на поширені запитання щодо коронавірусу у зв'язку з завершенням карантинних обмежень.

Інформацію оприлюднили на сторінці МОЗ.

Що з COVID-сертифікатами?

Використання та наявність сертифіката на території України відтепер є не обов’язковими. Пояснюється, що більше не потрібно надавати документ для відвідувань публічних місць.

Однак, якщо ви плануєте закордонну поїздку, необхідно заздалегідь дізнатися правила в’їзду. Адже кожна держава ухвалює самостійні рішення про запровадження карантинних обмежень стосовно різних інфекційних хвороб.

Що з вакцинацією проти COVID-19?

Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта. Вона є рекомендованою, проте не обов'язковою.

Згідно з позиціями Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, в Україні пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації (дві дози для дводозних вакцин та одна доза для однодозної Jcovden (раніше Janssen)).

Для відновлення імунного захисту проти COVID-19 організму рекомендовано отримання ревакцинальних (бустерних) доз. Станом на зараз, це може бути 2 курси ревакцинації. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 НТГЕІ розгляне на своєму найближчому засіданні.

Чи потрібен у разі планової госпіталізації негативний результат тестування на COVID-19?

Оскільки COVID-19 все ще залишається особливо небезпечною інфекцією, наразі у випадку планової госпіталізації необхідно проводити тестування на COVID-19.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну