У Кривому Розі медпрацівники лікарні №7 не отримують зарплату майже 5 місяців

У Кривому Розі медпрацівники лікарні №7 не отримують зарплату майже 5 місяців

Фото: Перший Криворізький

Медики КНП «Криворізької міської лікарні №7» стверджують, що майже п'ять місяців не отримують заробітну плату.

Про це журналістці "Першого Криворізького" розповіли медичні працівниці.

Медперсонал звертався до Національної служби здоров'я України, а також надсилав колективну скаргу до Південно-східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці. Медпрацівниці попросили залишитися анонімними, ім'я було змінено на Валерію та Олександру.

«Спочатку в нас були затримки на місяць-два, потім зросло до трьох, а тепер вже 5 місяць пішов, як ми без зарплатні. Частину ми не отримали ще за лютий, повністю не отримували березень-квітень. Аванс дали за травень і сьогодні вже 23 червня, а ми досі нічого не отримали за цей місяць», — говорить Валерія.
Загалом борг становить понад 20 мільйонів гривень.

«Я телефонувала на гарячу лінію НСЗУ, там кажуть, що кошти надсилають регулярно, в повному обсязі. І радять звернутися до свого керівництва, щоб вони пояснили, чому йде затримка. Те саме відповідали й у держпраці», — каже Валерія.
За словами лікарки, взимку 2023 року були збори разом з медпрацівниками та адміністрацією лікарні. Там керівництво стверджувало, що у лікарні зараз проблеми (банкрутство), медпрацівників треба скоротити, й зазначили, що медики погано працюють, й до того зараз війна. Наголосили на тому, аби працівники терпіли, і згодом їм все виплатять.

В Держслужбі з питань праці розглянули звернення і підтвердили порушення:

«Станом на 12 червня 2023 на підприємстві дійсно існує заборгованість з виплати заробітної плати, а саме за другу половину лютого 2023 року виплачено в повному обсязі, та виплачено частину заробітної плати другої половини лютого 2023, за березень 2023 року — квітень 2023 року заробітна плата не виплачена».
Крім цього, згідно з договором з НСЗУ на 2023 рік КНП «Криворізька міська лікарня №7» отримує фінансування, що становить 50% від фонду оплати праці робітниць на місяць.

При кожному надходженні коштів від НСЗУ в першу чергу виплачується заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства відповідно сумі надходження коштів. Водночас у колективний договір були внесені зміни, які не передбачають виплату матеріальної допомоги на оздоровлення.

Зазначимо, що виконувачем обов’язків директора був Петро Стародубський, в середині травня він звільнився. Наразі виконуючий обов'язків директора Леонід Ганошенко.

На останніх зборах, керівництво працівникам сказало, що: «Зараз коштів немає, тому у міру можливості будемо виплачувати вам кошти до першого липня 2024 року».

«Вони нас хочуть залишити на мінімальній зарплаті. За лютий аванс дали, березень, квітень — нічого не виплатили. У травні дали аванс, зарплати — немає. А вже закінчується червень, зараз кажуть чекати липня. На лікарню прийшло півтора мільйона, пів року не були виплачені пенсійні внески, кошти зараз відправили у Пенсійний фонд. Це просто жах...», — говорить Олександра.
За словами Олександри, наразі вони хочуть ще 80 людей скоротити.

Редакція "Першого Криворізького" продовжує слідкувати за цією ситуацією, як з'явиться нова інформація, повідомимо окремо.

Дякуємо, що прочитали публікацію. Будь ласка, пройдіть коротке опитування від 1kr.ua. Ми хочемо покращити роботу, зовнішній вигляд сайту та контент. Відповіді на запитання займуть від 3 до 5 хвилин.Посилання скопійовано в буфер обміну