Чому підняли тарифи на світло: пояснив гендиректор Yasno

Головне фото новини
Фото: Перший Криворізький
1kr.ua
Віднедавна українцям підняли ціну на електроенергію. Це зробили для того, аби зменшить фінансове навантаження на державних постачальників.

Про це написав гендиректор компанії-постачальника електроенергії "Yasno" Сергій Коваленко у Facebook.

Він показав структуру ціни на електроенергію на прикладі Дніпропетровської області.

За його даними, 5 гривень 44 копійки за кіловат/годину витрачає постачальник, щоб забезпечити електроенергією побутового клієнта. При цьому населення купує електроенергію у постачальника за набагато нижчим регульованим тарифом — 1,44/1,69 грн до 1 червня і 2,64 грн зараз.

«Різницю постачальникам універсальних послуг (а таких нині 25 компаній) компенсують за рахунок доходів державних енергогенеруючих підприємств Енергоатом та Укргідроенерго», — зазначив Сергій Коваленко.

Крім цього, він пояснює тариф для населення був на рівні 1,44 грн та 1,68 грн, державним виробникам доводилося компенсувати ще більшу різницю — десь 3,76 грн з кіловат/години і це приблизно 140 мільярдів гривень на рік.

«Зміна тарифу зменшить фінансове навантаження на державну генерацію. Попри це постачальники більше доходу від цього не будуть мати, лише частину яку сплачувала держава тепер потрібно буде збирати з населення», — підсумував Сергій Коваленко.

Дякуємо, що прочитали публікацію. Будь ласка, пройдіть коротке опитування від 1kr.ua. Ми хочемо покращити роботу, зовнішній вигляд сайту та контент. Відповіді на запитання займуть від 3 до 5 хвилин.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Повітряна тривога

Попередня тривога тривала –
20 хв

Все гаразд

03 : 05

Новини 1kr.ua в Tеlеgram

Ми в соціальних мережах

Україна

Booking.com