Норвезький Лінгдал став містом-партнером Кривого Рогу

Норвезький Лінгдал став містом-партнером Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький

20 червня норвезьке місто Лінгдал стало партнером Кривого Рогу. Це вже четверте міжнародне партнерство з містом, підписане у 2023 році.

Про це йдеться на сайті Криворізької міськради.

До того містами-партнерами стали – Дуйсбург (Німеччина), Люблін (Польща) та Еспоо (Фінляндія).

«Норвегія – одна з найбільш економічно успішних країн світу. Підписання Угоди про партнерство стане початком реалізації спільних проєктів в освіті, культурі, налагодженню бізнес-стосунків. Також, підтримка наших міжнародних партнерів важлива у відновленні та розвитку Кривого Рогу й України після нашої спільної Перемоги, в тому числі в залученні інвестицій», - йдеться у повідомленні.

Попередня зустріч представників Лінгдала та Кривого Рогу відбулася 16 лютого 2023 року, напередодні розгляду в Парламенті Норвегії питання підтримки України.

«Норвегія засуджує жорстокий напад Росії на Україну, який є порушенням міжнародного права та міжнародного порядку. Українці продовжують боротись не лише за самих себе, але й за весь світ. Безумовно, ця хоробрість нас надихає. Між нашими країнами є глибокі історичні зв’язки і разом ми можемо працювати, щоб будувати краще майбутнє. Активне місцеве самоврядування – це основа процвітаючої країни. Тож, сподіваємось, що така співпраця включатиме підтримку децентралізації, обмін досвідом, залучення громадськості та інше», – підкреслила Посол Норвегії в Україні Хелене Санд Андресен.

Лінгдал – один з найпівденніших муніципалітетів в Норвегії. Місто розташоване в графстві Агдер, на території якого зосереджені виробництва корабельного та нафтодобувного обладнання, кранів, вітрових турбін, розвинена зелена вітрова енергетика.

Рівень ВВП на душу населення в Норвегії – 67 989 доларів (4 місце в світі). За Індексом розвитку людського потенціалу Норвегія займає друге місце в світі. Країна входить до НАТО та Шенгенської зони.

31 травня 2023 року влада Норвегії вирішила надати Україні п’ятирічну програму військової допомоги на суму 7 мільярдів євро. Також, Норвегія виділить 378 мільйонів євро фінансової допомоги на гуманітарну допомогу та підтримку економіки.

Дякуємо, що прочитали публікацію. Будь ласка, пройдіть коротке опитування від 1kr.ua. Ми хочемо покращити роботу, зовнішній вигляд сайту та контент. Опитування займе від 3 до 5 хвилин.

Посилання скопійовано в буфер обміну