Обстріли, не обстріли, треба працювати: історія поліцейського офіцера громади Криворіжжя

Обстріли, не обстріли, треба працювати: історія поліцейського офіцера громади Криворіжжя

Фото: Перший Криворізький

Володимир Худоба — поліцейський офіцер Зеленодольської громади Криворізького району, який рік тому під обстрілами вивіз вагітну жінку до працівників екстреної медичної допомоги. Він, разом зі своїм колегою, Сергієм Восьмаком, не лише патрулюють населені пункти громади, вирішують побутові конфлікти, охороняють громадський порядок або фіксують порушення правил дорожнього руху, а і допомагають людям, які цього потребують.

Напередодні дня поліцейського офіцера громади, який відзначають сьогодні, 28 травня, Володимир Худоба розповів журналістам “Першого Криворізького” про особливості своєї професії та його роботу, коли у громаді майже щодня були обстріли.

Поліцейським громади Володимир працює з 2020 року, до того працював дільничим офіцером поліції, а в органах чоловік 3 2010 року.

“Поліцейський офіцер громади допомагає людям, це не лише виявлення порушників. Ми взаємодіємо і з соціальними службами, і з відділом у справах сім’ї та молоді. Наприклад, першого червня ми подаруємо цукерки дітям з родин, які потрапили у складні життєві обставини”, — пояснює Володимир.


“Офіцери громади — це дуже потрібні люди, які 24 на 7 знаходяться з людьми, з жителями громади. Під час проведення бойових дій, які були у 2022 році, вони виїжджали на місце обстрілів, допомагали людям, брали активну участь в евакуації людей з Херсонській області”, — говорить начальник відділення поліції №10 Сергій Альошин.


10 травня 2022 року о 5 годині ранку Володимиру зателефонувала староста села Велика Костромка Ольга Шайтанова із проханням про допомогу. Вона повідомила, що у мешканки села почалися пологи, однак швидка не може приїхати через ворожі обстріли селища.

“Володимир відгукнувся одразу, буквально через 10 хвилин він вже був у нашому селі. Ми поїхали з ним, мама уже з чоловіком нас чекали біля подвір'я з речами. Володимир забрав жінку, яка почала вже народжувати і вивіз їх більш безпечну зону і там її передав медикам. За пів години нам зателефонували і сказали, що по дорозі жінка народила дівчинку”, — пригадує староста Великої Костромки.


Зараз мати та її діти живуть у Кривому Розі.

Офіцер громади має автомобіль, який повністю обладнаний для допомоги людини. Поліцейський може витягнути машину, яка злетіла у кювет, “підкурити” акумулятор, є і бензопила.

“Люди дивуються, коли зупиняється поліцейський автомобіль і пропонує допомогу”, — каже Володимир.

Також офіцери попереджують інтернет-шахрайство — проводять роз’яснювальну роботу з мешканцями громади про види кібер-злочинів, аби люди не втратили свої кошти: “Зараз багато людей отримують виплати, є нова схема коли через соціальні мережі розповсюджується інформація, що кожна людина може отримати кошти. Наші громадяни не звертають увагу, що ці повідомлення є підробкою під офіційні сайти. Вони вводять свої дані і списуються кошти, які людина накопичувала для своїх потреб”.

Під час обстрілів Зеленодольської громади, як тривали понад 7 місяців, постраждала поліцейська станція. Снаряд влучив у центр дороги, і від вибухової хвилі вилетіли вікна в будівлі станції, пошкодило вхідні двері та фасад.

Фасад та двері відновили, питання зі склопакетом вирішується.

“Поліцейські офіцери завжди нас підтримували і підтримують, по першому дзвінку готові приїхати нам на допомогу. І я і мешканці села дуже вдячні їм. Бажаємо бути завжди такими чуйними і відважними, і, звичайно, здоров'я, миру і перемоги”, — вітає з Днем офіцера громади староста Великої Костромки Ольга Шайтанова.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Фото: Даніїл Токмаков

Відео: Даніїл Токмаков

Редактор: Тетяна Корник

Посилання скопійовано в буфер обміну