Як отримати лісорубний квиток онлайн

Як отримати лісорубний квиток онлайн

Фото: Перший Криворізький

Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн. Проведення цього експериментального проєкту в Україні з 1 червня 2023 року погодив на своєму засіданні Уряд, повідомляє Міндовкілля.


Лісорубний квиток — це дозвільний документ на заготівлю деревини. Він містить всю необхідну інформацію щодо кубатури, матеріально-грошової оцінки, характеристики деревини. За 2022 рік Держлісагентство видало близько 38 тисяч квитків, за 2021 рікмайже 59 тисяч квитків.

Отримання лісорубного квитка та сертифіката онлайн унеможливить зловживання та фальсифікацію документів та дозволить повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт. А подати заявку та оформити відповідні дозвільні документи лісокористувачі зможуть через ЕкоСитему.

«...Тепер жоден кубометр лісу не «загубиться» та буде внесений в електронну систему обліку деревини…», — прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Отже, Е-лісорубний квиток видаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля, і буде містити інформацію про всі види рубок. А дія електронного документа поширюється на всіх лісокористувачів.
Також тепер можна буде отримати в електронному вигляді сертифікат про походження деревини, який необхідний експортерам. Якщо раніше бізнесу для підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер це можна буде зробити онлайн.

Нагадаємо, що зараз понад три тисячі гектар лісів Дніпропетровської області підтоплені.


Посилання скопійовано в буфер обміну