В Україні вперше винесли вирок священнику УПЦ МП — СБУ

В Україні вперше винесли вирок священнику УПЦ МП — СБУ

Фото: Медійна ініціатива за права людини

За матеріалами СБУ районний суд міста Кропивницький вперше в Україні виніс вирок високопоставленому клірику УПЦ (МП), екскерівнику Кіровоградської єпархії митрополиту Іоасафу.

Про це повідомила сьогодні, 12 травня, Служба безпеки України.

Зазначається, Іоасаф та секретар цієї установи повністю визнали свою вину у злочинах, які їм інкримінувала СБУ.

"Таким чином, суд і самі фігуранти повністю підтвердили доказову базу, зібрану співробітниками СБУ. Їх засуджено за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинене за попередньою змовою групою осіб)", — йдеться на офіційному сайті.

Також на сторінці зазначили, що фігуранти публічно вихваляли захоплення частини території України та «роздували» міжрелігійну ворожнечу в регіоні на користь країни-агресора.

За їх дорученням у церквах релігійної громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора.

За даними розслідування, єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кирила, з яким координував підривну діяльність проти України.

Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та окупації східних і південних територій України, зокрема АР Крим.

Зазначається, що враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їм 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки, а також заборонив на 1 рік обіймати посади керівників релігійних управлінь та єпархій.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну