Фінське Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу

Фінське Еспоо стало містом-партнером Кривого Рогу

Фото: Перший Криворізький

9 травня фінське місто Еспоо стало партнером Кривому Рогу.

Про це йдеться на сайті Криворізької міськради.

Під час підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство мер Еспоо Юкка Мякеля зазначив: «Сьогодні ми підкреслюємо солідарність з Україною, висловлюємо нашу повагу до міста Кривого Рогу, і дуже важливо, що ми підписуємо Меморандум між нашими містами у таку пам’ятну дату як День Європи.

Підписанню Меморандуму передувала майже річна робота з реалізації спільних проєктів у галузі культури та освіти. Для ознайомлення жителів Кривого Рогу з історією та культурою Фінляндії міська влада проводила Дні фінської літератури та музики. Криворіжців знайомили з творчістю знакових фінських осіб – письменника Алексіса Ківі, поета Йохана Рунеберга, композитора Яна Сібеліуса та інших видатних діячів фінської культури. Криворіжці також мали можливість ознайомитися з гастрономічними особливостями кухні Фінляндії.

Десять шкіл Кривого Рогу, два коледжі та три університети стали партнерами учбових закладів Еспоо. Під час зустрічей онлайн молодь з Еспоо та Кривого Рогу проводила розмовні клуби англійською, знайомлячись через спілкування з культурою, історією та життям міста-партнера. Rotary Club Kryvyi Rih відправив до міської бібліотеки Еспоо книги українських авторів, а фінський Rotary Club Kantaa-Espoo передав для виставки в Кривому Розі знімки природи юних фотографів Еспоо.

У червні в Еспоо пройдуть Дні обміну кращим досвідом працівників освіти Еспоо та Кривого Рогу. Наразі розробляється план взаємодії підрозділів мерій Еспоо та Кривого Рогу з обміну практиками в сфері міського управління.

Також, в рамках спільного проєкту в освіті мерія Еспоо вирішила передати Кривому Рогу 500 ноутбуків. Перша партія з 200 комп’ютерів вже передана до Міністерства закордонних справ Фінляндії, що взяло на себе їх доставку до Кривого Рогу.

В рамках освітньої співпраці з боку Кривого Рогу беруть участь п'ятнадцять закладів освіти. Зокрема десять закладів загальної середньої освіти (Криворізький ліцей №71, Криворізький ліцей №107 «Лідер», Криворізький ліцей «Кредо», Криворізький ліцей №35 «Імпульс», Криворізький ліцей №129; Криворізький ліцей №119, Криворізький ліцей №4, Криворізький ліцей №95, Криворізький ліцей №127, Криворізький Тернівський ліцей), Криворізький фаховий коледж торгівлі та готельно-ресторанного бізнесу, Криворізький навчально-виробничий центр та три університети (Криворізький національний університет, Державний університет економіки і технологій, Криворізький державний педагогічний університет).

Їх фінськими партнерами стали десять шкіл міста Еспоо (Espoonlahti general upper secondary school, Espoon yhteislyseo upper secondary school, Etel?-Tapiola general upper secondary school, Haukilahti general upper secondary school, Kaitaa general upper secondary school, Kuninkaantie general upper secondary school , Lepp?vaara general upper secondary school, Mattlidens gymnasium, Otaniemen lukio upper secondary school, Tapiola Upper Secondary School), освітня асоціація «Omnia» і два провідних університети Еспоо – Aalto University та Metropolia University of Applied Sciences.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну