Бити ворога більше і краще, — як воюють артилеристи з Криворізької бригади
![Бити ворога більше і краще, — як воюють артилеристи з Криворізької бригади Бити ворога більше і краще, — як воюють артилеристи з Криворізької бригади](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/c82ce02f/582727_e86a5964e037957cb254c77ec23b1be43df3564d45f94d7d93c52b932ac4c60d1683636770.jpg)
Фото: Перший Криворізький
Дмитро
25 річний сум’янин Дмитро до повномасштабної війни працював в енергетиці інженером на високовольтній підстанції.Зараз він лейтенант, старший офіцер батареї самохідної гаубиці 2С1 «Гвоздика». Мобілізували чоловіка в кінці літа 2022 року.
Він пройшов курси підвищення кваліфікації в академії сухопутних військ, а потім потрапив до 17 танкової бригади.
Дмитро керує особовим складом і технікою на вогневих позиціях, а це означає, що він приймає координати від начальника, розраховує координати цілей та передає їх командирам гармат, а далі вони вже виконують його вказівки. А ще Дмитро обирає вогневі позиції, організовує підвіз боєприпасів і тому подібне.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/c82ce02f/582760_2b05307bf0657ea82729e391c44414e0b4d177a6c36ff8408d8c5c4949c7f56b1683650286.jpg)
Спершу бійці вибирають місце, звідки зручно вести вогонь по визначеному району, потім займають позицію, роблять прив'язку на місцевості. За допомогою бусолі (геодезичний прилад для орієнтування гармат, вимірювання відстані, засічення цілей, а також для спостереження і розвідки) орієнтують гармати, а далі виконують вогневі завдання в залежності від того, які цілі, від наявності боєприпасів.
Чим відрізняється бій між українською та російською артилерією
За словами Дмитра, у російських артилеристів повітряна розвідка працює погано, але у них є багато боєприпасів.“Вони тупо засипають район снарядами, і часто без ладу. Російські військові засипають снарядами передній край, де наша піхота стоїть, а самі намагаються стояти якомога далі фронту, для того, щоб наша артилерія їх не дістала. А ми працюємо з коригуванням з безпілотників, бережемо кожен снаряд, працюємо точніше”, — говорить Дмитро.Точність влучання залежить від точності координат, з третього пострілу снаряд прилітає у ціль.
Після перемоги Дмитро планує повернутися до нормального життя та працювати далі в енергетиці: “Енергетичні об'єкти постійно обстрілюють, тому роботи буде багато у нас”, – говорить військовий.
Кузьма
Відмінності бойових дій на Херсонщині та Донеччині
33-річний лейтенант Кузьма мобілізований у травні, після навчання потрапив у 17 танкову в кінці серпня. З Великої Костромки він з побратимами дійшов до Каховки, а зараз воює на Донеччині.До мобілізації Кузьма був підприємцем у місті Великі Мости на Львівщині, виконував будівельні роботи. Після війни чоловік планує далі займатись своєю роботою, розвивати будівництво. Вдома його чекає дружина і донька.
“На Херсонщині було важче воювати, там степи, рівнина, коли ворожий безпілотник злітає, він вас бачить за багато кілометрів і артилерія закидає касетними боєприпасами, б’ють гради, ствольна артилерія. На Донеччині яри та балки, там простіше, адже є можливість сховатись. Хоча війська стоять щільніше, але для нас там простіше, є можливість сховатись від ворожих безпілотників”, — вважає Кузьма.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/c82ce02f/582759_2b05307bf0657ea82729e391c44414e0b4d177a6c36ff8408d8c5c4949c7f56b1683650286.jpg)
“Виженемо ворога з нашої країни та й будемо її відбудовувати”, — говорить Кузьма.
Дмитро
34-річного криворіжця Дмитра повномасштабне вторгнення застало у Білогорівці Луганської області. Дмитро служить за контрактом, він був на Луганщині на ротації.“Думки про можливе вторгнення були, але такого я не очікував. Але ми зібрались і виковували бойові завдання”, — пригадує Дмитро.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/c82ce02f/582758_2e26de00917ed2bdf68a48e89cd48b38b4d177a6c36ff8408d8c5c4949c7f56b1683650286.jpg)
На Луганщині криворіжець отримав поранення, пройшов лікування у п’яти госпіталях, а напередодні звільнення Херсону повернувся у військо. Далі Бахмут, Донеччина. Після перемоги Дмитро планує знову працювати на “АрселорМіттал Кривий Ріг” нагрівальником металів.
Павло
42-річний Павло родом з Кривого Рогу, мешкав в Обухові на Київщині, до повномасштабної війни керував маленьким виробництвом — виготовляв кабелі. Його мобілізували у жовтні 2022 року і нині він — сержант, командир гармати. Спершу підтримував наступ на Херсонщині, тепер воює на Донеччині.Павло розповів про те, як проходить бойове чергування артилеристів. Воно триває дві-три доби.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/13792798/c82ce02f/582757_2e26de00917ed2bdf68a48e89cd48b38b4d177a6c36ff8408d8c5c4949c7f56b1683650286.jpg)
“Коли приходить від розвідки район цілей, ми орієнтуємось, виконуємо вогневе завдання. В залежності від того, наскільки його влучно виконали, додаємо ще, або переїжджаємо на інше місце, міняємо бойові позиції. Машини весь час замасковані”, — пояснює сержант.Артилеристи – одні з тих, хто забезпечує нашу перемогу в цій війні. Вони знищують ворожі техніку та живу силу. Їхні спокій та мужність вселяють віру в перемогу в цій важкій війні.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.