Що від імені криворіжців купує на фронт міська влада

Що від імені криворіжців купує на фронт міська влада

Фото: Ілюстративне фото/ використано знімок AP

Криворізькі чиновники продовжують закуповувати для військових техніку, яка має допомагати захищати Україну. Інформація про закупівлі час від часу з’являється на офіційному державному порталі закупівель Prozorro.

Найчастіше, за спостереженнями редакції 1kr.ua, замовляє такі товари виконком Криворізької міської ради.

Останні кілька тижнів у Кривому Розі родичі військових, які служать у 129-й бригаді тероборони, розповсюджували інформацію про її недостатнє озброєння. Ми не можемо стверджувати, що техніка, про купівлю якої піде мова нижче, піде чи вже пішла саме цьому підрозділу, втім вважає за можливе та необхідне повідомити про її закупівлю. Більшість товарів, про які мова піде у цьому матеріалі, підрядники мають надати не пізніше 20 травня.

Заступник міського голови Олександр Фіщенко ще у березні 2023 року у відповіді на інформаційний запит головної редакторки «Першого Криворізького» повідомив, що виконком централізовано закуповував товари, щоб «проводити заходи з територіальної оборони та забезпечення життєдіяльності Криворізької міської територіальної громади в умовах воєнного стану. Вищезазначені товари закупалися з подальшою передачею військовим частинам. Безоплатна передача матеріальних засобів здійснювалась на підставі актів приймання передачі матеріальних цінностей, яким надається гриф з обмеженим доступом «Для службового користування».

За яким принципом допомога розподілялася на підрозділи наразі редакції невідомо.24 березня виконком оголосив про закупівлю біноклів, прицілів, приладів нічного бачення. На це службовці готові були витратити 1 мільйон 605 тисяч 400 гривень. У цій закупівлі було три лоти, а відтак і три договори.

Мова йшла про закупівлю 4 біноклів нічного бачення та 6 біноклів. Крім ФОПа Стрюка Анатолія Володимировича охочих продати такий товар не було. 4 біноклі нічного бачення Night Vissio NV400-B коштувати по 6 999 гривень.
6 біноклів Losso Premium ARMY 10*50 тактичний із сіткою та компасом коштували по 6 670 гривень.

Виграв він і замовлення приладів нічного бачення — змагався із ФОПом Аслановим Рустамом Факалет огли. Останній правив за 10 приладів на 18 тисяч гривень більше, ніж Стрюк.Отже, 10 приладів нічного бачення NVG-10 інфрачервоний, цифровий, військового типу обійшлися виконкому у 219 999 тисяч гривень.

За даними аналітичної платформи youcontrol ФОП Стрюк працював із виконком міськради Кривого Рогу вперше. Але це доволі активний підприємець, який за перші місяці 2023 року продав товарів різним радам на понад 3 мільйони гривень.


У цій закупівлі був іще один лот — на приціли. Чиновники оголосили про закупівлю 10 прицілів тепловізійних коліматорних, 10 прицілів коліматорних, і ще 20 прицілів інших характеристиками.

Ці товари виконкому має продати ФОП Асланов Фалакет огли. Цьогоріч він підписав договорів на понад 4,5 мільйони гривень. Чотири замовлення він отримав від криворізької влади – ще він продав їм тактичні окуляри, навушники, розвантажувальні поясні системи тощо. Цей київський підприємець працює із медичними закладами, виконкомами у Запорізькій, Одеській, Київській, Дніпропетровській та інших областях України.

Криворіжцям приціл тепловізійний коліматорний IRAY XHOLO HL25 коштував по 62 800 гривень.

Приціл коліматорний Hawke Reflex Sight Wide View 3 MOA Weaver коштував по 10 тисяч гривень.

Приціл коліматорний Holosun Open Reflex HS10C 2 MOA з сонячною батареєю швидкознімний на Weaver коштував по 20 тисяч гривень.

Всього замовлення на суму 1 мільйон 128 тисяч гривень.3 квітня виконком оголосив про закупівлю ще 4 безпілотних авіаційних комплексів “Лелека-100”.

Витратити на нього службовці були готові 18 163 276,20 гривень. Купили товар напряму у вітчизняного виробника — ТОВ "Виробничо-інноваційна компанія "Девіро"".Це щонайменше друга закупівля криворіжців у цієї ТОВ-ки. Тут чиновники вже купували Лелеку у лютому. Такі дані містяться в системі Youcontrol.

Цього ж дня чиновники оголосили про закупівлю квадракоптерів. За таке замовлення змагалися ФОП Прилипко Людмила Степанівна, ТОВ «Віенерджі», ТОВ «Артаір», ФОП Стогній Вадим Валерійович.

Наразі в системі опубліковані протоколи розкриття двох учасників — Прилипко та «Віенерджі». Остання стала переможцем та продала місту квадрокоптер DJI Matrice 30T у комплекті із інтелектуальними акумуляторними батареями «ТВ30 DJI Matrice 30 Series ND 30 INTILLIGENT FLIGHT BATTARY» у кількості 10 штук та 20 квадрокоптерів DJI Mavic3 Fly More Combo. Сума закупівлі склала 7 480 000 гривень.
Ця компанія, за даними youcontrol, вперше отримала замовлення коштом бюджету Кривого Рогу.

Це не всі закупівлі, які з’явилися в системі у квітні. Згідно з рішенням Кабміну звітувати про закупівлі під час воєнного стану можна із запізненням.

20 квітня у Prozorro з’явився підписаний того ж дня договір купівлі безпілотного авіаційного комплексу PEGASUS ARMS 25 за 6 мільйонів 107 тисяч 950 гривень. Це перший товар, який компанія віком 2 місяці продала по тендеру.Наразі чиновники розглядають низку пропозицій підприємців щодо продажу їм коптерів на 6 мільйонів 240 тисяч гривень.21 квітня виконком міськради оголосив про намір закупити тепловізори-монокуляри, біноклі, монокуляри нічного бачення, тепловізійного прицілу. На 20 таких товарів може піти понад 7 мільйонів гривень.

В цей же день чиновники оголосили про намір купити ще одну партію тепловізорів (26 штук). На них заплановано витратити понад 4 мільйони 300 тисяч гривень.

Аукціони в цих торгах розпочнуться 1-2 травня.

Є в системі Prozorro й інформація про намір купити системи виявленні безпілотних літальних апаратів. На це закладено 6 мільйонів 150 тисяч гривень.

Планують коштом містян купити й інші товари, які можуть допомогти військовим. Яким чином приймається рішення про те, що купити і кому передати – наразі редакції невідомо. Ми продовжимо стежити за розвитком подій навколо оборонних закупівель за гроші платників податків у Кривому Розі.


Матеріал створено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Редактор: Денис Шабанін

Посилання скопійовано в буфер обміну