«Укрпошта» випустила нові марки з писанками різних регіонів України

«Укрпошта» випустила нові марки з писанками різних регіонів України

Фото: Укрпошта

«Укрпошта» запустила у продаж нові марки з українськими писанками. Придбати їх можна з 21 квітня у поштових відділеннях та онлайн.

Про це повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Сьогодні ввели в обіг одразу дві стандартні поштові марки — «Івано-Франківська обл., с. Тростянець» (Покуття) та «Гуцульщина».

Номінали марок - «Н» та «Т» (еквіваленти 0,50 гривень та 6 гривень відповідно).

Серед вже випущених у 2022 році поштових марок є зразки двох писанок — з Поділля (с. Яворівка, Піщанського р-ну, Вінницької області) та Опілля (Львівська область). На львівській писанці — хрест з орнаментом «качачі лапки», адже подібний відбиток пташиного сліду вважався оберегом. На вінницькій — візерунок «павук», бо вважалося, що павук заснував світ.

«Якщо писанки — це традиційний символ української культури, то поштові марки з писанками — це втілення їхньої краси та величності у світі філателії. Ці маленькі шедеври на листах та листівках мандрують Україною, презентуючи розмаїтість і багатство нашої культури. Незвичайна магія писанок, яка передається в унікальних узорах та зберігається століттями, відображає духовність українського народу. Кожна лінія на цих майстерно виготовлених шедеврах має свій сакральний зміст і глибокий сенс. Нині писанка займає центральне місце у пасхальній обрядовості», - йдеться у повідомленні на сторінці «Укрпошти» в соцмережі.

Читайте також: Криворіжці можуть придбати нову марку від Укрпошти

Посилання скопійовано в буфер обміну