Військовий облік: чи можна працювати, навчатися, одружитися без військового квитка

Військовий облік: чи можна працювати, навчатися, одружитися без військового квитка

Фото: Перший Криворізький

Щоб прийняти на роботу чи зарахувати на навчання громадянина України, треба мати підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку.

Про це розповів полковник Олександр Коновлаов, завідувач сектору комплектування Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки населення в інтерв'ю АрміяInform.

За його даними, підтвердження військового обліку є обов'язковим також при перетині державного кордону, для реєстрації шлюбу чи розлучення.

Крім цього, він уточнив, що відсутність військового квитка не дає права органам реєстрації актів цивільного стану або закладам охорони здоров’я відмовляти громадянам у наданні послуг.

Військово-облікові документи видаються трьом категоріям громадян: для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення, для резервістів – посвідчення військовозобов’язаного.

Нагадаємо, 7 квітня, Кабінет Міністрів вніс зміни до положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Відтепер мобілізаційне оповіщення та призов здійснюються незалежно від місця перебування громадянина на військовому обліку.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну