Для обміну не є обов`язковим підтвердження полону від російської сторони — Коордштаб

Для обміну не є обов`язковим підтвердження полону від російської сторони — Коордштаб

Фото: Генштаб ЗСУ

Наявність чи відсутність підтвердження від міністерства оборони Росії щодо потрапляння військовослужбовця в полон безпосередньо не впливає на процедуру обміну – повертати вдається навіть "офіційно загиблих".

Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Телеграмі.

"З полону повертаються і підтверджені, і непідтверджені, а також зниклі безвісти. Були випадки, коли з полону вдалося повернути військовослужбовців, які були обліковані як загиблі”, – зазначив він.

Під час онлайн-зустрічі з родичами та близькими військовослужбовців 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України представник штабу нагадав, що, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, повернути полонених, поранених, важкохворих, дітей, жінок і цивільних заручників країна, яка їх утримує, повинна без жодних умов.

Також він зауважив, що країна-агресорка повинна визнати полоненими комбатантів, яких утримує, і забезпечити їм захист усіх прав, як це передбачено Женевськими конвенціями. Це стосується як умов утримання та надання медичної допомоги, так і листування з родичами.

Читайте також: З російського полону звільнили ще 130 українців

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до viber-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну