Доступність, пам’ять і котики: у Кривому Розі відбувся інклюзивний поетичний вечір

Доступність, пам’ять і котики: у Кривому Розі відбувся інклюзивний поетичний вечір

Фото: Перший Криворізький

26 березня криворіжці мали змогу послухати поезію про внутрішню силу, подолання перешкод, космос та котиків криворізької авторки Ірини Новіцької.

Про це повідомляє журналістка «Першого Криворізького».

Захід був присвячений Всесвітньому дню поезії, організаторами виступили творче угрупування Poroda спільно з ГО «Рух без Меж».

Ірина Новіцька пише дорослі та дитячі вірші, римовані та верлібри, прозу, а також перекладає з білоруської, польської та англійської мов. Публікувалася в альманахах і журналах, брала участь у літературних фестивалях, видала збірку «Mp3».

Ірина має інвалідність і є членкинею громадської організації «Рух без Меж», яка відстоює права людей з інвалідністю та бореться за доступність у Кривому Розі. Також Ірина разом зі своїм чоловіком Миколою Тараном займаються паверліфтингом.

Вечір відбувся в інклюзивному приміщенні IT Hub Державного університету економіки та технологій. З трансфером для гостей з інвалідністю допомогли ГО «Об’єднання Відповідальних Громадян» та культурно-громадський центр ШELTER+.

Ірина читала свою дорослу поезію та дитячі вірші про домашніх улюбленців, а також розповіла про Володимира Вакуленка — дитячого письменника й поета, який був її близькою людиною і якого рік тому вбили в Ізюмі російські окупанти.

Після невеличкої перерви був вільний мікрофон, де всі охочі мали змогу почитати свої вірші або вірші улюблених поетів та поеток.

«В нас запитували, чому такий захід ми вирішили провести до Дня поезії, а не до Дня людей з інвалідністю, й це чудово ілюструє стан справ у нашій культурі. Як жінки мають право на повагу не лише 8 березня, так і люди з інвалідністю мають право на видимість не раз на рік, а завжди. День поезії — це про поезію, а пані Ірина Новіцька — передусім потужна поетка, її тексти — глибокі, складні, майстерно скроєні, і багатьом авторам у Кривому Розі є чому в неї повчитися. Коли такі люди не мають достатніх можливостей для самопрезентації, від цього страждає сама локальна культура — вона не може бути повноцінною без інклюзії, ми не нанесемо Кривий Ріг на мистецьку мапу України, якщо не працюватимемо над доступністю.
Я рада, що у нашому місті є Юрій Понькін і ГО «Рух Без Меж», які, попри байдужість міської влади, допомагають місту стати інклюзивнішим, і що ми співпрацюємо з ДУЕТ, який надає людям з інвалідністю доступний майданчик для самовираження»
, — говорить Ірина Божко, організаторка вечора та членкиня об’єднання Poroda.

Також під час заходу збирали донати на Центр відновлення військових і цивільних, який планують відкрити у Кривому Розі. Небайдужі криворіжці можуть долучитись до збору коштів на викуп будівлі для Центру за реквізитами:
ГО Об’єднання Відповідальних Громадян
ЄДРПОУ 39507416
в АТ КБ «Приватбанк»
МФО 305299
№ UA863052990000026002000404630

Картка: 5169 3324 3008 3298Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу "Першого Криворізького"

Посилання скопійовано в буфер обміну